YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeki Demirkubuz'dan muhteşem bir film!
Zeki Demirkubuz'dan muhteşem bir film!
01 Eylül 2015 08:48
Başarılı yönetmen Zeki Demirkubuz üç yıl aradan sonra yeni filmiyle beyaz perdeye dönüyor. Demirkubuz, "Bulantı" adını verdiği yeni filmiyle adından söz ettireceğe benziyor.

Demirkubuz, Dostoyevski'nin "Yeraltından Notlar" romanından esinlenerek beyazperdeye uyarladığı "Yeraltı" filminden 3 yıl sonra, yeni filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

"Bulantı" ismiyle gösterime girmeye hazırlanan film için Demirkubuz, Jean Paul Sartre'ın ünlü romanıyla bir ilgisi olmadığı açıklamasını yaptı. Yönetmen başlarda Sartre'ın romanı üzerine çalışmaya karar vermiş olsa da sonrasında bu fikirden vazgeçiyor ve filmin ismi aynı kalıyor. 

"Bulantı", sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet'in değişen yaşamını konu alıyor.

Ahmet, kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak, bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam ediyor ama bir süre sonra görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlıyor.

Başrolünde Zeki Demirkubuz, Şebnem Hassanisoughi ve Öykü Karayel'in yer aldığı filmde ayrıca Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal ve Nurhayat Demirkubuz rol alıyor.

Zeki Demirkubuz, 10. filmi "Bulantı" 2 Ekim'de gösterime girecek.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler