YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zafer The Hurt Locker'ın oldu
Avatar hüsrana uğradı. Zafer The Hurt Locker'ın oldu!
Zafer The Hurt Locker'ın oldu
08 Mart 2010 / 09:07 Güncelleme: 08 Mart 2010 / 12:06

82. Oscar'a 9 Dalda aday olan The Hurt Locker filmi 6 dalda ödül kazandı!

Avatar ise beklenenin aksine 3 ödülle hüsrana uğradı!

İşte Oscar'ı kazananların listesi...

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

En İyi Film

The Hurt Locker
Avatar
An Education
District 9
The Blind Side
Inglourious Basterds
A Serious Man
Up
Up in the Air
Precious

En İyi Yönetmen

James Cameron (Avatar)
Kathryn Bigelow (The Hurt Lucker)
Quentin Tarantino (Inglourious Basterds)
Lee Daniels (Preciosus)
Jason Bateman (Up in the Air)

En İyi Kadın Oyuncu

Sandra Bullock (The Blind Side)
Helen Mirren (The Last Station)
Carey Mulligan (An Education)
Gabourey Sidibe (Precious)
Meryl Streep (Julia & Julia)


En İyi Erkek Oyuncu

Jeff Bridges (Crazy Heart)

George Clooney (Up in the Air)
Colin Firth (A Single Man)
Morgan Freeman (Invictus)
Jeremy Renner (The Hurt Locker)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Matt Damon (Invitus)
Woody Harrelson (The Messenger)
Christopher Plummer (The Last Station)
Stanley Tucci (The Lovely Bones)
Christopher Waltz (Inglourious Basterds)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Penelope Cruz (Nine)
Vera Farmiga (Up in the Air)
Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)
Anna Kendrick (Up in the Air)
Mo'Nique (Precious)


En İyi Animasyon
Coraline (Henry Selick)
Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson)
The Princess and the Fog (John Musker and Ron Clements)
The Secret of Kelles (Tomm Moore)
Up (Pete Docter)


En İyi Orijinal Senaryo

The Hurt Locker (Mark Boal)
Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)
The Messenger (Alessandro Camon ve Oren Moverman)
A Serious Man (Joel Coen ve Ethan Coen)
Up (Bob Petersan, Pete Docter)


En İyi Uyarlama Senaryo
District 9 (Neil Blomkamp and Teri Tatchell)
An Education (Nick Hornby)
In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell)
Precious (Geoffrey Flesher)
Up in the Air (Jason Reitman, Sheldon Turner)


En İyi Görüntü Yönetmeni
Avatar
Harry Potter and the Half-Blood Prince
The Hurt Locker
Inglourious Basterds
The White Ribbon


En İyi Sanat Yönetmeni
Avatar
The Imaginarium Of Doctor Parnasus
Nine
Sherlock Holmes
The Young Victoria


En İyi Kostüm
Bright Star
Coco Before Chanel
The Imaginarium Of Doctor Parnasus
Nine
The Young Victoria


En İyi Belgesel
Burma VJ
The Cove
Food Inc
The Most Dangerous Man in America...
Which Way Home


En İyi Kısa Belgesel
China's Unnatural Disaster
The Last Campaign of Governor Booth Gardner
The Last Truck
Music By Prudence
Rabbit a la Berlin


En İyi Montaj
Avatar
District 9
The Hurt Locker
Inglourious Basterds
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire


En İyi Makyaj
Il Divo
Star Trek
The Young Victoria


En İyi Müzik
Avatar
Fantastic Mr. Fox
The Hurt Locker
Sherlock Holmes
Up


En İyi Şarkı
Almost There - Randy Newman (The Princess and the Frog)
Down in New Orleans - Randy Newman (The Princess and the Frog)
Loin de Paname - Reinhardt Wagner, Frank Thomas (Paris 36)
Take It All - Maury Yeston (Nine)
The Weary Kind - Ryan Bingham ve Bone Burnett (Crazy Heart)


En İyi Ses
Avatar
The Hurt Locker
Inglourious Basterds
Star Trek
Up


En İyi Görsel Efekt

Avatar
District 9
Star Trek


En İyi Kısa Animasyon
French Roast (Fabrice O. Joubert)
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty (Nicky Phelan ve Darragh O'Connell)
The Lady and the Reaper (Javier Recio Gracia)
Logorama (Nicolas Schmerkin)
A Matter of Loaf and Death (Nick Park)


En İyi Kısa Film
The Door
Instead of Abracadabra
Kavi
Miracle Fish
The New Tenants


En İyi Ses Mix
Avatar
The Hurt Lucker
Inglourious Basterds
Star Trek
Transformers: Revenge of the Fallen


En İyi Yabancı Film
Ajami (İsrail)
El Secreto de sus Ojos (Arjantin)
The Milk of Sorrow (Peru)
Un Prophete (Fransa)
The White Ribbon (Almanya)

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler