YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yılmaz Erdoğan da kim!"
"Yılmaz Erdoğan da kim!"
13 Nisan 2010 08:44
Yönetmen Sinan Çetin, bu yıl 29.'su gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Film Festivali ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.Ünlü komedyen Yılmaz Erdoğan da eleştiri oklarında nasibini aldı

Ses getiren reklâm filmleriyle bilinen ve aralarında Çiçek Abbas, Bir Günün Hikayesi gibi ödüllü yapımlarla tanınan yönetmen ve yapımcı Sinan Çetin, bu yıl 29.'su gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Film Festivali ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Festivalde ulusal dalda yarışan 11 Türk yapımı film ile ilgili yorum yapmayan Çetin, "Festivalle ilgili en ufak bir fikrim yok. Zaten ilgi alanıma da girmiyor. İlgilenmiyorum umurumda da değil" diye konuştu.

TEPKİ DEĞİL, SAMİMİ DÜŞÜNCEM

Çetin'in eleştri oklarından, ünlü komedyen ve yapımcı Yılmaz Erdoğan da nasibini aldı. Çetin'in, "Ulusal yarışmaya katılan 11 film arasında ilk gösterim Yılmaz Erdoğan'ın 'Neşeli Hayat' filmiyle başlıyor, sizin favoriniz hangisi?" sorusuna, "Yılmaz Erdoğan kim ki" sorusuyla cevap vermesi şaşkınlığa neden oldu. Çetin, "Şu anda bunların hiç birisiyle uğraşacak halde değilim. Yeni bir film projem var. Bunun üzerinde çalışıyorum" dedi. Ünlü yönetmen bu tavrının kişisel tepki değil, samimi düşünceleri olduğununun altını çizdi. Çetin'in festival ve Yılmaz Erdoğan hakkında söyledikleri önümüzdeki günlerde hayli tartışılacağa benziyor. (Yeni Şafak)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler