YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşar Kemal'den kötü haber!
Yaşar Kemal'den kötü haber!
15 Ocak 2015 07:07
Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen ilk Türk yazar olan Yaşar Kemal, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesine alındı.

Solunum yetmezliği ve akciğer enfeksiyonu hastalığı nedeniyle öğleden sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilerek yoğun bakımda tedavi altına alınan ünlü yazar Yaşar Kemal ile ilgili olarak ilk resmi açıklama hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan tarafından yapıldı.
 
Prof. Dr. Karan, Yaşar Kemal'ın 9 Ocak'tan beri başka bir hastanede tedavi gördüğünü belirterek, bugün öğleden sonra hastanelerine getirildiğini söyledi.
 
''Maalesef hayati tehlikesi var"
 
Başhekim, ''Yaşar Kemal Bey, bugün öğleden sonra solunum sıkıntısı, akciğer enfeksiyonu ve kalp ritmindeki bozukluk şikayetleriyle yoğun bakım ünitemizde tedavi altına alındı. Bilinci kapalı ve solunum sıkıntısı olduğu için solunum makinesine bağlı olarak solunum destek tedavisi yapılıyor. Akciğerlerindeki enfeksiyon nedeniyle diğer tedaviler de uygulanıyor.

Yaşlı ve kronik hastalıkları olduğu için ve bu tedaviler de birden fazla nedenlere bağlı olduğu için yakından izlemek gerekiyor. Ciddi bir hastalık tablosu. Ama uygun tedaviler altında, dileğimiz kısa zamanda olumlu cevapları görebilmek. Maalesef hayati tehlikesi var şu anda. 5 gündür başka hastanede tedavi görmekte olan bir hasta. O hastanede uygun tedaviler yapılmış. Bu hastalıklar kolay hastalıklar değil tabii ki. Şu anda solunum cihazına bağlı" dedi.

Etiketler:
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler