16 Aralık 2017 Cumartesi
 • Altın156,133
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1548
 • İstanbul16 °C
 • Ankara-3 °C
 • İzmir14 °C
 • Konya-2 °C
 • Adana11 °C
 • Antalya13 °C
 • Diyarbakır-3 °C
 • Bursa11 °C
 • Kayseri-5 °C
 • Kocaeli5 °C
 • Şanlıurfa4 °C
 • Gaziantep3 °C
 • İçel14 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vizyonda bu hafta
Vizyonda bu hafta
17 Mayıs 2013 21:53
Bu hafta vizyona 9 film giriyor.

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken ‘Muhteşem Gatsby’, önemli Türk filmlerine imza artan Tunç Özkan’ın ‘mut Üzümleri’ filmi haftanın öne çıkanları arasında. .Güzelliğin on Par’ Etmez küçük oyuncusunun performansı ile dikkat çeken filmlerden biri.Korku-gerilim türündeki; ‘Herkes Ölecek’ ve ‘Korku Hikayeleri’ ise film severler için diğer alternatifler.

MUHTEŞEM GATSBY
Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini yaptığı Muhteşem Gatsby F. Scott Fitzgerald'ın romanından uyarlama. Baş rollerinde ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire ve Carey Mulligan gibi isimler var. Cannes Film Festivalinin açılış filmi olarak gösterilen film ülkemizde de 3D olarak gösterime girecek.

KONUSU:
Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway'nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır...

UMUT ÜZÜMLERİ

Önemli Türk filmlerine imza atan Tunç Özkan Umut Üzümleri ile karşımızda. Fakir Baykurt’un ‘Kaplumbağalar’ romanından yola çıkılarak yapılan filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Mekin, Altan Erkekli ve Yetkin Dikinciler gibi ünlü isimlerin yanı sıra Norina Nobashari, Barış Koçak, Elizabeth Niederer gibi oyuncular yer alıyor. Filin müziği olan Umudun Şarkısı’nı ise Nilüfer seslendirdi.

KONUSU:

Anadolu'nun küçük bir köyünde çorak topraklarını bir toptancıya kaptırmak üzere olan Rumen köylü halkı, kurtuluş için bir çare bulmaya çalışmaktadır. Bu esnada köye henüz tayini çıkan öğretmen zamanla işleri değiştirecektir. Köylüler çorak topraklarını canlandırabilmek için planladıkları sulama projesi için topraklarını ipotek ettirerek zengin tüccara borçlanmışlardır. Ancak borçlarını ödeyemeyince tüccar bu topraklara yeni bir yerleşim alanı oluşturmaya karar verir. Bunu durdurmaya çalışan köylüler köy muhtarı ve yeni gelen öğretmenin önderliğinde büyük bir mücadeleye girişerek topraklarını kurtarmaya çalışacaklardır.

BEN VE SEN

Çölde Çay filmiile tanıdığımız yönetmen Bernardo Bertolucci uzun yıllar sonra ‘Ben ve Sen’ ile karşımızda. Filmin başrollerinde Tea Falco, Jacopo Olmo Antinori ve Pippo Delbono yer alıyor.

KONUSU:

ilm ailesine arkadaşlarıyla kayak tatiline gideceğini söyleyen , ama bunun yerine zamanınlarını evin bodrumunda geçiren iki kardeş ve 14 yaşında olan küçük kardeşin ablasının eroin bağımlılığından kurtulması için verdiği çabayı konu alıyor. 14 yaşındaki Lorenzo, onun yaşlarında çoğu genç gibi ailesiyle arası bozuk olan , aynı zamanda dünyayla ilgili garip fikirleri olan ilginç bir çocuktur. 1 Hafta boyunca kafayı dinlemeyi planladığı bu tatil kendinden hayli büyük üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle hayli inginç bir hal alır. Olivia güzel bir keştir. Lorenzo onun yanında tuhaf bile sayılamaz. Bu bir hafta Lorenzo ve Olivia'yı birbirlerine yaklaştırıp bambaşka bir boyutta ve derinlikte bir ilişki kurmalarına yol açar.

KORKU HİKAYELERİ

Güney Kore yapımı bir gerilim olan Korku Hikayeleri'nin yönetmenleri Jung Bum-sik, Im Dae-woong, Hong Ji-youngve Kim Gok. Bir psikopat tarafından kaçırılan liseli bir genç kızın kurtulmak için anlattığı hikayeleri odak noktasına alan filmin başrollerinde Ji-won Kim, Yoo Yeon-Seok ve Rha Mi-ran yer alıyor. Tüm hikayelerin farklı yönetmenler tarafından çekildiği filmde kaçırılan genç kız, zaman kazanabilmek için adama “korku hikâyeleri” anlatmaya başlıyor...

KONUSU:

Genç bir kadın bir psikopat tarafından kaçırılmıştır. Ölümle burun buruna gelen kadın adamdan kurtulmanın her şeyden önce hayatta kalmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır, ve bu psikopatla birlikte hayatının oyununu oynamaya başlar. Yaşamanın tek yolu ona korkulu hikayeler anlatmaktadır. Bu sayede filmin çerçeve hikayesi ortaya çıkıar.

Kadının anlattığı 4 ayrı hikayelerin ilkinde küçük bir kız ve erkek kardeşi yer alırken, ikinci hikayede ise 30 bin feet yükseklikteki bir uçakta, bir seri katilin estirdiği terör beyazperdeye taşınıyor. Üçüncü hikayede iki kız kardeşin gizli sırları anlatılırken, son öyküdeyse bir ambulanstaki beş kişi, ölümcül bir virüsten korunmaya çalışıyor...

KOĞUŞ AKADEMİSİ

Yönetmenliğini Tolga Baş'ın, senaristliğini ise Yücel Öztürk’ün üstlendiği komedi filmi Koğuş Akademisi, hapishane çatısı altında aynı komik maceraları paylaşan bir grup mahkumun hikayesinin anlatıyor. Filmin başrollerinde Salih Kalyon, Çetin Altay, Erdal Tosun, Umut Oğuz Turgut Tuncalp ve Arzu Yanardağ yer alıyor. Filmde ayrıca Erkan Canve Pascal Nouma gibi isimler konuk oyuncu olarak rol alıyor.

KONUSU:

'Tek Maç' Erdem, korsan film satıcısı Settar, kapkaççı Şahin, boyacı Nadir, Bekir Ali, Levent ve Genco hepsi birbirinden farklı karakterlere sahip ve farklı suçlardan hapse düşmüş koğuş arkadaşlarıdır. Her biri ayrı 'kafada' olan bu mahkumlar kendi düzenleri içerisinde yaşarken, bir gün hapishaneye Kâmuran adında yeni ve seksi bir müdire atanır. Müdire Kamuran bir emirle koğuşta bir tiyatro oyunu sergilenmesini ister. Bu planla ortak bir amaç uğruna aynı hizaya gelen mahkumlar, kendi sonlarını hazırladıkları bir oyunun parçası olduklarını ise anlamazlar!

DÖRTLÜ

Yönetmenliğini tecrübeli oyuncu Dustin Hoffman'ın üstlendiği Dörtlü'nün başrollerinde Maggie Smith, Tom Courtenay ve Billy Connolly yer alıyor. Konforlu bir evde yaşayan emekli müzisyenleri anlatan filmin senaryosu ise ünlü senarist Ronald Harwood'un tiyatro oyunundan kendisi tarafından uyarlandı. Yönetmen Hoffman'ın son olarak 1978'de bir yönetmenlik denemesi olmuştu.

KONUSU:

Cissy, Reginald ve Wilfred emekli müzisyenler için tahsis edilen konforlu bir evde yaşamaktadırlar. Her yılın 10 Ekim tarihinde Giuseppe Verdi'nin doğum gününü kutlamak için bir konser düzenlenir ve bağış toplanır. Üç müzisyen de bu etkinliğe katılmaktadır. Konser, senenin en önemli olayıdır ve herkes sabırsızlıkla bu günü beklemektedir. Fakat bu yıl bir değişiklik söz konusudur. Bir zamanlar Reginald ile evli olan Jean isimli müzisyen de bu eve taşınır ve böylece tüm dengeler altüst olur. Halen daha genç ve önemli olduğu zamanlardaki gibi davranan Jean, şarkı söylemeyi de ısrarla reddetmektedir. Geçmişteki güzel hatıralarının yerini alan üzücü ve hüzünlü anılar, senenin en önemli olayının başarısını da gölgelemek üzeredir.

GÜZELLİĞİN ON PAR' ETMEZ...

Altın Portakal’da 12 yaşındaki başrol oyuncusunun ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü alamsı ile kendinden söz ettiren film bu hafta vizyonda. Filin yönetmeni Hüseyin Tabak,başrollerinde ise başrollerinde Nazmi Kırık, Abdulkadir Tuncerve Lale Yavaş yer alıyor.

KONUSU:

Oniki yaşındaki Veysel ve ailesi ülkelerini terk etmek zorunda kalırlar. Yeni bir hayata başlayacakları Avusturya'ya göç eden aile buradaki yaşam dinamiklerine ayak uydurmakta bir hayli zorlanırlar. Bu yeni ülke, yeni dil ve yeni kültür özellikle küçük Veysel için büyük sıkıntılar doğurur. Veysel'in hayattaki tek umudu ve hayali, sınıfındaki Ana'ya aşkını ilan edip ondan da aynı karşılığı görebilmektir. Sürekli Ana'nın hayalleriyle yaşan genç çocuk, Cem isimli komşusuyla tanışınca harekete geçecek, hayallerinin gerçek sonuçlarını en saf haliyle tecrübe edecektir.


HERKES ÖLECEK

Yönetmenliğini Ryûhei Kitamura'nın yaptığı Amerikan yapımı gerilimin ilk gösterimi, 2012 Uluslararası Toronto Film Festival'inde gerçekleştirilmişti. Başrollerinde Luke Evans, Adelaide Clemens ve Derek Magyar'ın yer aldığı film, tatil yapan bir grup öğrencinin peşine düşen bir katili anlatıyor.

KONUSU:
Vahşi bir katil, tatil yapan bir grup öğrenciyi gözüne kestirir. Gençlerden sadece biri, katilin elinden sağ kurtulmayı başarmıştır. Emma hayatta kalmayı ve saklanmayı bir şekilde başarır. Tam her şeyin bittiğini sandığı anda ise hırsız bir otoyol çetesi tarafından kaçırılır. Parası için kaçırıldığını sanan Emma'nın hayatı aslında tekrar tehlike altındadır. Katilin geride kimseyi bırakmaya niyeti yoktur...

ÇILGIN DOĞUMGÜNÜ

Jon Lucas ve Scott Moore'un yönetmenliğini üstlendiği, Çılgın Doğumgünü Amerikan yapımı bir komedi. Başrollerinde Skylar Astin, Miles Teller ve Sarah Wright'ın olduğu filmde her şey sadece "tek bir birayla" başlıyor. Felekten Bir Gece (The Hangover)'nin yazarlarının elinden çıkan Çılgın Doğumgünü'nün oyunculardan Justin Chon, filmde oynadığı karakterden tam 10 yaş daha büyük!

KONUSU:

İyi başlayıp kötüye giden bir yetişkinliğe geçiş doğum günü partisini konu alan bu komedi filminde , Jeff Chang her zaman yapması gerekeni yapan çalışkan bir üniversite öğrencisidir. Fakat arkadaşları Casey ve Miller 21. yaşgünü için onu ziyarete gelince herşey değişir. Jeff Chang , hayatını değiştirmek için yapmak istediği herşeyi yapmaya başlar , hem de ertesi sabah onun için çok önemli bir işi olmasına rağmen... Herşey tek bir birayla başlar...

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler