YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Usta tiyatrocu, balmumu heykeliyle hatırlanacak
Usta tiyatrocu, balmumu heykeliyle hatırlanacak
16 Mart 2013 15:28
Akciğer kanseri tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Serezli’nin bal mumu heykeli yapıldı.

 

Geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter’in balmumu heykelinin de aralarında bulunduğu heykeller, yakında Eskişehir’de açılacak 'Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ne yerleştirildi.
 
Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan 'Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne Belediye Meclisince alınan karar gereğince şartlı olarak bağışlanan, 'Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'nde yerli ve yabancı ünlü kişilerin 150’ye yakın heykeli yer alıyor.
 
Müzede Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı ünlü devlet adamları ile Türk ve yabancı çeşitli sanatçıların, medya mensuplarının, sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergileniyor. Müzede aynı zamanda Eskişehir’in ve Türkiye’nin tarihinden kesitlere de yer verildi.
 
Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Metin Serezli ve eşi Nevra Serezli'nin balmumu heykelleri de müzeye yerleştirildi. Ayrıca geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Müşfik Kenter’in de heykeli müzeye konuldu. 
 
Müzenin önümüzdeki günlerde açılacağı öğrenildi. 
 
 
CİHAN

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler