YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlüler Karabulut cinayeti filminde
Ünlüler Karabulut cinayeti filminde
14 Eylül 2009 23:36
Konusunu Münevver Karabulut cinayetinden alan 'Karabulut' filminin çekimlerine 20 Ekim'de başlanacak

Konusunu Münevver Karabulut cinayetinden alan 'Karabulut' filminin çekimleri 20 Ekim'de başlayacak.Çekimleri Antalya, İstanbul, Rusya, Almanya ve Hollanda'da gerçekleştirilecek olan Karabulut filmi, Şubat 2010'da vizyona girecek. Cüneyt Arkın, Perihan Savaş, Ekrem Bora, Tarık Tarcan, Sümer Tilmaç gibi Yeşilçam'ın usta oyuncularının rol alacağı filmde Münevver ve Cem'i ise kimin canlandıracağı henüz belli değil.

"Karabulut" filminin yapımcısı Melih Göğebakan, yönetmen Şahin Gök, basın danışmanı Ali Önal ve bazı oyuncularla Mardan Oteli'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya 1.5 saat geç kalan yönetmen ve aktirstler basın mensuplarından tepki ile karşılaştı. Filmde gençlerin ekstrem duygulara varış hikayesinin anlatılacağını söyleyen Ali Önal, filmin 6 milyon dolar bütçeyle çekileceğini söyledi.
Karabulut filminin belgesel veya biyografi şeklinde olmayacağını belirten Önal, "Amacımız toplumsal mesaj vermektir. Yabancı prodüksiyon firmaları, projemize tamamen kapitalist bir yaklaşımla baktı. Maddi beklenti kaygısı, toplumsal içerikli olması fikrini geride bırakmıştır. Bu nedenle projenin tamamen yerli kaynaklarımızca tamamlanması fikri oluşmuş ve görüşmelere son verilmiştir." diye konuştu.

Filmde Cem ve Münevver'i kimin canlandıracağının ise henüz belirlenmediği, Münevver Karabulut'u daha önce oyuncu Yasemin Balık'ın, Cem'i ise gurbetçi bir gencin canlandıracağı açıklanmıştı. 
 

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler