YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti
15 Kasım 2011 07:59
Ünlü sanatçı Esin Afşar tedavi gördüğü Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Sanatçı Esin Afşar, lösemi ve zatürre tedavisi gördüğü Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde, akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Afşar 22 Ekim'den beri hastanenin yoğun bakımındaydı. Sanatçının ölüm haberini alan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de hastaneye geldi. Sanatçının ölümü ile ilgili bilgi alan Sarıgül, çıkışta yaptığı açıklamada, "Bizi yurt içinde ve yurtdışında iyi bir şekilde temsil eden bir sanatçımızı kaybettik. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yarından itibaren üzerimize düşen bir şey olursa yapmaya hazır olacağız." dedi.

ESİN AFŞAR KİMDİR?
 
Bir diplomat kızı olan Esin Afşar, İtalya doğumludur. Ankara Devlet Konservatuarı piyano bölümünü bitirdi. Maria Callas ve Leyla Gencer'in hocası olan Madam Hidalgo ve Madam Böhm'den şan dersleri aldı.

Muhsin Ertuğrul'un genel müdür olduğu sırada piyanist olarak girdiği devlet tiyatrolarında onun önerisi ve sınavı ile 12 yıl tiyatro oyunculuğu yaptı. Konuk sanatçı olarak Meydan Sahnesi'nde oynadığı "Fantastiks" isimli müzikal oyun ile müzik dünyasına döndü. Hafif müzik dalında şarkı söylerken Ruhi Su ile çalışarak folk müziğe yöneldi. Çağdaş folk müziği yaparak bu akımı yeniden başlattı.

Cihan

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler