YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
30 Ocak 2015 18:53
Yeşilçam'ın usta oyuncusu Hakkı Kıvanç 83 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir mide kanseri nedeniyle tedavi gören Kıvanç'ın sabah evinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

"Üçüncü Adamlara Dair" belgeselinin yönetmeni Erhan Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kıvanç'ın vefat ettiğini belirterek, Kıvanç için yarın öğle namazını müteakip, vasiyeti üzerine Beyoğlu Hüseyin Ağa Camisi'nde tören düzenleneceğini söyledi.

Karakter oyuncularını konu alan "Üçüncü Adamlara Dair" isimli belgeselin ikinci bölümünün Hakkı Kıvanç'a ayrıldığına işaret eden Tuncer, "Geçen sene çekmiştik, ondan dolayı tanışıklığım vardı, kendisiyle görüşmekteydim. En son mide kanserinden dolayı ameliyat olmuştu, evde tedavisi sürüyordu. 'İyi olmaya çalışıyorum ama zor bir rahatsızlık geçiriyorum' demişti. Birkaç görüşmemiz daha olmuştu, ardından bu haberi aldık" diye konuştu.

Gerçek adı Hakkı Güvenç olan oyuncu, 1931 yılında Adana’da doğdu. 1955 yılında "Kızımla Beraber Ağladık" filminde figüran olarak başladığı oyunculuk hayatında mafya adamı, polis, kahveci gibi onlarca karakter canlandıran Kıvanç, 60'ların siyah-beyaz filmlerinden, televizyon dizilerine kadar birçok proje ile izleyici karşısına çıkmıştı.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler