YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı
Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı
09 Ekim 2014 20:49
Ressam Ahmet Güneştekin'in eserleri, 8-12 Ekim'de Macaristan'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı"nda sergileniyor.

Budapeşte'nin meşhur fuar alanlarından Millenaris Fuar Merkezinde düzenlenen Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarına katılan Güler Sanat standında ressam Ahmet Güneştekin'in yanı sıra dünyaca ünlü Macar sanatçılar Istvan Orosz ve Frigyes König'in eserleri de yer alıyor.

Ressam Ahmet Güneştekin, AA'ya yaptığı açıklamada, "Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı"nın Orta Avrupa'nın en genç fuarlarından biri olduğunu ve bu fuara ilk defa geçen yıl katıldıklarını, Macarların ve Macar medyasının fuara çok büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Bu yıl ki fuarda son 5 yıldaki çalışmalarının yanı sıra çok önemli iki macar sanatçının eserlerinin de yer aldığına değinen Güneştekin bu yılda gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirterek gelecek yıl Macaristan'daki önemli bir müzede çalışmalarının sergileneceğini belirtti.  

Güler Sanat yetkilisi Kemal Orta ise ''Art Market Budapest, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı''na bu yıl ikinci defa katıldıklarını belirterek  Budapeşte'deki fuarda, sanatçının "Yüzleşme-İnkar" eserinin yanı sıra, "Optik Degrade" ve "Güneş Patlamaları" serilerinden eserlerini sergilendiğini söyledi. Bu yıl fuara katılımdan çok memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler