YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
U2, 2010'da Türkiye'de
U2, 2010'da Türkiye'de
25 Eylül 2009 09:16
Dünyaca ünlü rock grubu 6 Eylül 2010'da Atatürk Olimpiyat Stadı'nda konser verecek

Dünyaca ünlü rock grubu 6 Eylül 2010'da Atatürk Olimpiyat Stadı'nda... Daha önce Devlet Bakanı Egemen Bağış ile biraraya gelen Bono, Bağış'tan Boğaziçi Köprüsü'nde konser sözü almıştı.

New York'ta Vicdana Çağrı Vakfın'nın gecesinde Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış ile U2'un solisti Bono'nun, İstanbul konserini konuşmasının ardından konserin ne zaman olacağı sorusu gündeme geldi.

U2'nun resmi internet sitesinde açıklanan konser programına göre ünlü rock grubu 6 Eylül 2010'da İstanbul Atatürk Olimpiyat stadı'nda hayranlarıyla buluşacak.

Önceki gece egemen Bağış ile bir araya gelen Bono, seneye Türkiye’ye gelmek istediğini söylemiş Bağış da, "Eğer İstanbul’a gelirseniz size söz veriyorum, bu konseri Doğu’yla Batı’yı birleştiren Boğaziçi köprümüz üzerinde vereceksiniz" demişti.

Bağış, konserin kesinleşmesi halinde "Konseri Doğu’yla Batı’yı birleştiren Boğaziçi köprümüz üzerinde vereceksiniz" demiş, Bono'nun, "Bunu gerçekten yapabilir miyiz?" tepkisine de, "Seneye geldiğinizde bunun gerçekleşebileceğini göreceksiniz" cevabını vermişti.

(ntvmsnbc)

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler