YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkler, Guinnes yolunda
Türkler, Guinnes yolunda
10 Eylül 2013 10:37
Gaziantep'te Sanko Park AVM, '2'nci Dünya Ebru Günü Festivali' etkinlikleri kapsamında, Sanko Holding sponsorluğunda düzenlenecek Guinness rekor denemesine ev sahipliği yapacak.

'2'nci Dünya Ebru Günü' etkinlikleri organizasyonunu üstlenen Gaziantepli ebru sanatçısı Anadolu Süsleme Sanatları Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Osmanlıoğlu, 13-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında Guinness rekor denemesinin yanı sıra, 'Sesler ve Renkler' teması ile sergi ve sempozyum düzenleyeceklerini söyledi. 

Osmanlıoğlu, rekor denemesinin, Sanko Park’ta 14 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te, Sanko Holding’in ana sponsorluğunda yapılacağına vurgu yaparak, “Rekor denemesini başardığımızda, tescili Sanko’nun yanı sıra, Gaziantep’in birlik, beraberliği ve ortak aklın yansıması olarak Valilik ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bir dizi resmi kurum ile sanayi ve ticaret odaları adına yapılacaktır. Bu sayede Gaziantep’in Gazi unvanının yanına, Guinness rekorlu şehir unvanını da eklemiş olacağız." dedi.

 

CİHAN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler