YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye her zaman başrolde"
"Türkiye her zaman başrolde"
12 Haziran 2011 10:07
Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, İtalyan gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'nin her zaman başrol oyuncusu olduğunu söyleyerek,"Ülkem Batı'nın önyargılarını yıktı"dedi.

Nobel, ödüllü yazar Orhan Pamuk, 12 Haziran seçimlerinde oy kullanmak üzere Türkiye’ye dönmeden önce İtalyan La Repubblica gazetesinden Marco Ansaldo’ya verdiği demeç verdi. Pamuk, “Türkiye, her zaman bir başrol oyuncusu. Bunu kültürüyle, sanatıyla, filmleriyle ve politikasıyla görüyoruz. Buna bir örnek; son dönemde ülkemin çevresinde yaşanan olaylar” dedi.      

Ülkem Batı’daki önyargıları yıktı

Demokrasinin insan hakları, kadın hakları ve haberleşme özgürlüğü gibi değerlerinin olduğunu belirten Pamuk, “Tunus’ta, Mısır’da ve diğer Müslüman ülkelerindeki Arapların çığlıkları bu değerlere ulaşma çabası için. Bu olanları gözlemlemek, beni neredeyse ağlatacak” yorumunu yaptı. Pamuk, ABD’de yaşadığı dönemde kendisinin de İslam konusundaki önyargıların kurbanı olduğunu söyledi. İnsanların bu ülkelerde diktatörlük sisteminin geçerli olduğunu düşündüklerini, Türkiye’yi tanımadan bu yorumları yaptıklarını ancak bugün bu algının değişmiş olmasını memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

AA

"kese" namlusunun ucundaki adam...
 // ibrahim çelikoğlu
Pamuk çok para sahibi.Öğrenemediği;Derin devletin yerinde durduğudur ve sahip olduğu varlığın büyük kısmı "kese"ye atılması gereklidir veya koruma ordusuna sahip olup göz korkutmak,korumalardan fire vermek mecburiyetidir..Anayasanın,yasaların,kanunların geçerli olmadığı,vesayet rejmine göre saklı gizli yürütüldüğü bir yer hakkında hüküm bildirmek;Yanlışlıktır......
12 Haziran 2011 14:13
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler