YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkçe Olimpiyatları'nın en heyacanlı bölümü
7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın şarkı finali başladı
Türkçe Olimpiyatları'nın en heyacanlı bölümü
03 Haziran 2009 / 20:53 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkçe Olimpiyatları Şarkı Finali

115 ülkeden 700 öğrencinin katıldığı 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın en heyecanlı bölümü olan Şarkı Finali başladı.   


Beklenen gün geldi. 115 ülkeden 700 öğrencinin katılımıyla artık bir dünya markası olan 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın en heyecanlı bölümü olan Şarkı Finali başladı..


Dünyanın dört bir yanında, Türkçe öğrenen binlerce öğrenci arasından sıyrılan yarışmacılar, altın madalya için yarışacak. Türkçenin Şampiyonlar Ligi’nde altın madalyaya uzanan isim, bugün Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde belli olacak.


Saat 19.00’da başlayacak olan program, yarışmacıları kadar katılan misafirleri ve jüri üyeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla şeref vereceği finalde oldukça güçlü isimlerden oluşan bir jüri heyeti yer alacak.


Sanatçılar Ebru Gündeş, Emrah, Erhan Güleryüz, Ertuğrul Erkişi, Fatih Kısaparmak, Oktay Kaynarca, Orhan Hakalmaz, Serdar Ortaç, Sezen Cumhur Önal ve Zekai Tunca’nın yanı sıra, usta yazarlarımızdan Elif Şafak ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı gecenin jürisini oluşturuyor

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler