YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk filmeri sinema tahtını devralıyor
Türk filmeri sinema tahtını devralıyor
15 Eylül 2013 11:38
Türk filmleri, yaz boyunca beyaz perdeyi hegemonya altına alan Hollywood'dan tahtını devralmaya hazırlanıyor.

Haziran-eylül döneminde gösterime giren yerli yapımların sayısı bir elin parmağı kadarken sonbaharla başlayan Türk filmleri mevsimi beyaz perdeye de yeşil ışık yakıyor.

Eylül'de "Şimdi Zaman", "Şeytan-ı Racim", "Neva", "Meryem", "Menekşe'den Önce", "Karnaval", "Öyle Sevdim ki Seni", "Benimle Oynar Mısın" ve "3 Kadın 3 Kader", Ekim'de "Benim Dünyam", "Vay Başıma Gelenler", "Uzay Kuvvetleri 2911", "Oflu Hoca Büyük Takip", "Toprağa Uzanan Eller", Kasım'da "Su ve Ateş", "Behzat Ç. Ankara Yanıyor", "Ayas", "Hükümet Kadın 2", "Tamam Mıyız?", "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu", "Kedi Özledi" gibi farklı türlerdeki filmler seyircinin beğenisine sunulacak.

Film Yapımcıları Meslek Birliği Başkanı Galip Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, haziran, temmuz ve ağustos aylarındaki sessizliğin yerli sinema sektörü için yazın vizyon değil, mutfak dönemi olmasından kaynaklandığını belirterek, "Yaz dönemi aslında sinemanın gösterim değil üretim dönemi oluyor. Bir filmin vizyona girme tarihi okulların açılmasından sonra ekim ayında başlar ve gişenin yüksek olduğu kasım-nisan aylarına kadar devam eder. Bunun dışında büyük gişeler yapamaz film" diye konuştu.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler