YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Temel Dini Bilgiler" dünya dillerine çevriliyor
"Temel Dini Bilgiler" dünya dillerine çevriliyor
08 Mayıs 2015 12:23
"Temel Dini Bilgiler" kitabı, Çince, Japonca, Rusça, Azerice, İngilizce, Almanca başta olmak üzere 13 dile tercüme edilerek yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından "Temel Dini Bilgiler" dünya dillerine çevriliyor. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, daha önce Avrupa ve Uzakdoğu dillerinde yayımlanan Seyfettin Yazıcı’nın "Temel Dini Bilgiler" kitabı, Balkan dillerine de çevrilerek bölgedeki Müslümanlara ulaştırıldı. Kitabın Arnavutça ve İngilizce çevirileri de tamamlandı.

Türkiye’de 40'a yakın baskı yapan kitap, Uygurca, Moğolca, Çince, Japonca, Rusça, Azerice, Kazakça, Almanca, Arnavutça, Boşnakça, Tacikçe, Gürcüce ve İngilizce'ye tercüme edilerek yayınlandı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkan vekili Yıldıray Kaplan, eserin yayınlanmasının ardından Arnavutça konuşulan ülkelerden çok olumlu tepki ve yoğun talep aldıklarını söyledi.

Kaplan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından temel İslami kaynakların daha fazla dile çevrilmesine ilişkin çalışmaların da sürdüğünü vurguladı.

İtikat, ibadet, ahlak ve siyer bölümlerinden oluşan kitap, yurtdışında en fazla rağbet gösterilen eserler arasında yer alıyor.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler