18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,340
 • BIST93.389
 • Dolar4,7156
 • Euro5,4730
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2460
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya19 °C
 • Adana25 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır29 °C
 • Bursa25 °C
 • Kayseri22 °C
 • Kocaeli22 °C
 • Şanlıurfa30 °C
 • Gaziantep27 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Takipçi sayısı 1 milyona ulaştı
Takipçi sayısı 1 milyona ulaştı
02 Mart 2013 11:31
Yazar Kahraman Tazeoğlu’nun sosyal medyada takipçi sayısı 1 milyona ulaştı.

 

Yazar Tazeoğlu, “ Bu zamanlara arkamda belli güçler olmadan yola çıkmış biri olarak buralara geldim. Bu yüzden rakamlara takılmadan hareket ediyorum ve bunu çok önemsiyorum” dedi.  
 
Kahraman Tazeoğlu, sosyal medyada takipçisi 1 milyon üye sayısını aşan yaşayan tek yazar oldu. Başarısını anlatan Kahraman Tazeoğlu,” Kitabımı raflara dizmeden önce sosyal medyada okuyucularımla buluşturuyorum. Orada okuyucularım kitabıma merhaba diyor. Kitaplarımın belli bölümleri, Sosyal medyada  yayınlayıp aslında bir nebze olusun okuyucuyla yada potansiyel okuyucuyla kitabı tanıştırıyorum. Sonra gidiyor kitap evinden kitabı alıyor ve kendi duygularıyla kitabımı birleştiriyor. Ve yazdıklarımda kitapla birlikte onun oluyor” dedi.
 
Tazeoğlu, “Sosyal medya da bana değer veren beni önemseyen beni yalnız bırakmayan her kese çok teşekkür ediyorum. Bundan dolayı da çok mutluyum. Sosyal medyada ki 1 Milyonu geçen hayranlarım olabilir ama ben çok fazla rakamlara takılmıyorum. Benim için önemli olan oradaki insanların sürekliliği ve yazarına sahip çıkmaları. Bu başarıyı gerçekleştirirken de hiçbir zaman  Televizyon, radyo programlarla, röportajlarla,  gazetelerde yer almadım.  “ Arkasında belli güçler olmayan” tek başına yola çıkmış biri olarak bu noktalara geldim. Bu yüzden rakamlara takılmadan hareket ediyor ve bunu çok önemsiyorum” diye konuştu.
 
Sosyal medyada ki takipçilerinin sürekli aşkla ilgili sorular sorduğunu belirten Tazeoğlu, “Sosyal medya da beni takip eden pek çok takipçim yaralı, aşktan yana sancılı. Bu yüzden genellikle sorular aşk acısıyla alakalı geliyor. Bu soruların hepsine cevap vermem mümkün değil fakat kitaplarımın bazı bölümlerinde yer alna cümleleri paylaştığımız için zaten kendi sorularına benim yerime cevap veriyor” dedi.
  Kitaplarının her yaştan insanın sorularına cevap bulabileceği türden olduğunu ifade eden Tazeoğlu, “ Kitaplarında her yaştan insanın sorularına cevap bulabileceği cevap bulurken de farklı anlamlar çıkartabilir.
 
Sosyal medyada daha çok gençlerin mesaj attığını ifade eden Kahraman Tazeoğlu, “Lise ve Üniversiteli gençlerin derdi daha büyük çünkü tanımadıkları duygunun acısını çektiklerini söylüyorlar. Aşkı tanımıyorlar bilmiyorlar ama aşk acısı çektiğini söylüyor. Ve derman bulmaya çalışıyor. Aslında böyle birinin acısına derman olmaktan önce hükümlülük omuzlarımızda ki sorumluluk bu gerçek aşkın ne olduğunu anlatmak durumundayız. Önce onu o aşk sandığı şeyin içerisinden çıkartacaksınız, senin yaşadığın aşk değil budur diyeceksiniz onu anlatacaksın daha sonra eğer yine o acıları yaşıyorsan gel bana diyeceksin. O zaman derdine derman olayım diyeceksin bu daha zor” dedi.
 
Yazar Kahraman Tazeoğlu, “Görüyorum ki gençliğin içinde çok büyük bir boşluk var aslında. Ve gençler,  o boşluğu neyle dolduracağını bilmiyorlar. Siz eğer ki iyi niyetli değilseniz gençleri, çok farklı yönlere sürükleyebilirsiniz.  Ben onlara sürekli okumalarını söylüyorum. Okuyun çünkü dünyayı ve insanı değiştirecek olan tek şey eğitim ve okumaktır.  Okuduklarınızla  başkalarının gözünden kendini görmeye başlamışsanız bir işe yaramış demektir. Yazdıklarınızsa başkalarının gözünden kendinizi görmeye başladığınızda bir işe yaramaya başlamış demektir” diye konuştu.
 
"Her zaman altı çizili umutlar sakladım satırlar arasında"
 
Destek Yayınları tarafından Kasım 2012 yılında çıkartılan “Kıyısızlar” kitabı hakkında da bilgi veren Kahraman Tazeoğlu, “Kitabımda bir yere tutunamayan,  bağlı olamayan,  kaybedenlerin kitabı. Kaybedenlerin kitabı çünkü hayatta kaybedenler, kazananlardan daha çok. Dolayısıyla bir şey söylemek adına birilerinin onların bu hislerini yazması ve birilerinin de onları okuması gerekiyordu. Bu yüzden de ben kaybedenlerin dili olmaya çalıştım. Ama tabi bunu arabeskleştirmeden hüsnü ağırlaştırmadan ve duyguları sömürmeden yaptım. Tam tersi umutsuzluğun ve tutunamayışın içinde bile her zaman altı çizili umutlar sakladım satırlar arasında” dedi.
 
"Sağ elimdeki iki parmağımda kalem tuttuğum için çökmeler oldu"
 
İmza günlerini sevenleriyle buluşabilmek için iple çektiğini söyleyen  Tazeoğlu, İmza günlerinin çok kalabalık seçtiğini bu yüzden fizik tedavi sorunuyla karşı karşıya kaldığını ifade etti. Tazeoğlu, “İmza günlerim  7-8 saat sürüyor imza günlerim yoksa bitiremiyorum.  Bu yüzden de fizik tedavi görüyorum. Bel fıtığı oldum. Sağ elimde ki iki parmağımda kalem tuttuğum için çökmeler oluştu. Tedavi görüyorum ama böyle yaşamaktan çok mutluyum. Çünkü oradaki sevenlerimi görmek beni çok mutlu ediyor. Onları kırmamak adına da son kişiye kadar kalıyorum. Onlar yanıma geldiklerinde nasıl ki size yazdıklarınıza ihtiyacım var diyorlarsa benimde onlara ihtiyacım olduğunu anlıyor ve kendi kendime şunu söylüyorum: ben okuyucuma faydalı bir şeyler yapmışım, böyle de devam etmeliyim” şeklinde konuştu
 
Kitabının yayınlarını gerçekleştiren Destek Yayınları ile tanışmasını anlatan Yazar Tazeoğlu, “Beni ilk bulan keşfeden Destek Yayınlarıydı. Onlardan önce de benim kitaplarım vardı ama o kitaplar sadece depolarda duruyordu. Ancak bir anda Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu,  karşıma çıktı. Ve o sihirli parmaklarıyla da beni okuyucuya kazandırdı.  Şuan basmış oldukları her kitap yüz binler satıyor.  Yayın evimden çok mutluyum. Çok dürüst ve çok düzgün yayıneviyle ve yayın evi sahibiyle çalışıyorum” dedi.
 
Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu ise Kahraman Tazeoğlu’nun yazdığı her kitabı büyük bir iştahla okuduğunu söyleyerek “Ben gönül insanıyım. Gönül insanı olduğum için ve hayata da aşkla bakan Kahraman Tazeoğlu’nun yazısını okudum.  Okuduğum yazı gerçekten yüreğime dokundu. Ve kendime hemen sordum. Kim bu kadar güzel cümleleri kuran kişi.  İnsanın yüreğine dokunan yazarı nasıl bilmiyoruz nasıl tanımıyoruz.  Böylelikle de araştırmaya koyuldum ve ancak 3 günde Kahraman Tazeoğlu’na ulaşabildim. Ulaştığımda ise hemen kendisine birlikte çalışma teklifinde bulundum ve sağ olsun birlikte çalışma teklifimi geri çevirmedi.  Kahraman’la müthiş bir başarı yakaladık. Bu başarıyı yakalarken Kahraman Tazeoğlu,  hayata aşkla bakması her zaman bir adım ileriye götürdü. Kahraman çok iyi bir edebiyatçı çok iyi bir yazar ve insan. Kalemiyle, cümleleri o kadar güzel anlatabiliyor ki bu yüzden ben kendisine  “kelimelerini efendisi diyorum” dedi.
 
Kahraman Tazeoğlu’nun hayranlarına bir de sürprizi olduğunu söyleyen  Cumalıoğlu, “Bambaşka” kitabının senaryosunun Kasım ayında  sinema filmine uyarlanacağı müjdesini verdi.
 
 
 
İHA
 
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler