YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suna Pekuysal son yolculuğuna uğurlandı
Suna Pekuysal son yolculuğuna uğurlandı
Suna Pekuysal son yolculuğuna uğurlandı
24 Temmuz 2008 / 14:54 Güncelleme: 24 Temmuz 2008 / 00:00

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Suna Pekuysal  bugün İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı. Pekuysal için düzenlenen ilk tören, Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde gerçekleşti.


Sanat camiasından birçok kişinin katıldığı törende Haldun Dormen, Bora Ayanoğlu gibi isimler konuşma yaparak Suna Pekuysal'ın Türk tiyatrosu için öneminden bahsetti.


Tiyatrocu Aliye Uzunatağ'nın açılış konuşmasını yaptığı tören, Pekuysal'ın hayat hikayesinin anlatılması ile başladı.


Yıllarca birlikte çalıştığı  Zihni Göktay, gözyaşları arasında Pekuysal'ın sahnede yer alan tabutunu selamlarken duygu dolu anlar yaşandı.


Şehir Tiyatroları Genel Yayın Yönetmeni Orhan Alkaya, Pekuysal'ın iki senedir tiyatrodan uzak kalmasının kendisine verdiği üzüntüyü anlattı ve herkese başsağlığı diledi. "Suna Abla'dan sonra işimiz biraz zor" diyen Alkaya, çok büyük acı duyduğunu ifade etti.


Tören öncesinde verdikleri röportajda şarkıcı ve oyuncu Hümeyra, ustasını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığından, Pekuysal'la en son Avrupa Yakası adlı dizide çalıştığından bahsederken, yönetmen-oyuncu Kenan Işık da Suna Pekuysal'ın geride bıraktıklarını anlattı.


Pekuysal’ın cenazesi, Ataköy 5. Kısım Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Mevlanakapı Mezarlığı’nda defnedildi.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler