YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şükür'ün danışmanı albüm çıkardı
Şükür'ün danışmanı albüm çıkardı
30 Nisan 2012 13:07
AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün danışmanı Metin Çanakçı, engelliler yararına albüm çıkardı.

Genç bir sanatçı olarak müzik endüstrisine adım atan Çanakçı, albümüne ''Hayaldi gerçek oldu'' adını verdi. Çanakçı, albümün tüm gelirini, engelli ve engelsiz çocukların birlikte eğitim görebileceği Tersten Kaynaştırmalı Meslek Lisesi'nin yapımı için Beyin Felçli Çocuklar Derneği'ne bağışladı.

Aranjörlüğünü Özcan Şenyaylar, Erdinç Şenyaylar ve Reşat Şenyaylar'ın yaptığı albüm, 6 şarkıdan oluşuyor. Albümdeki besteler, Özcan Şenyaylar'a ait.

Albümün klipleri, işadamı Ali Rıza Buyan'ın sponsorluğunda Yunanistan'ın San Torini, Mykanos ve Rodos adalarında çekildi.


-30 Ağustos'ta Atina Meydanı'nda konser verecek-


Metin Çanakçı, Türk-Yunan dostluğu için 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Atina Meydanı'nda konser verecek.

Çanakçı, engelli çocuklara yönelik proje çalışmasını albümüyle birlikte, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destekten dolayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e gönderdiğini belirtti.

Türkiye'de engelli çocuklar ve gençlerin sorununun büyük olduğunu ifade eden Çanakçı, ''Engelsiz meslek lisesine ihtiyaç var. Anayasa'nın 42. maddesinde de ''bütün bireylerin eşit eğitim hakkında sahip olduğu'' vurgulanıyor'' dedi.

Çanakçı, ülkede 174 bin 504 ortaöğretim düzeyinde engelli gencin bulunduğunu belirterek, ''Müzik ve spor, her bireyin ortak kesişim noktasıdır. Sanatla, engelli kardeşlerimizin bu haklarını kazanmaları için destek olmak istedim'' diye konuştu. AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler