YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Son Ders' adlı sinema filmi 8 Şubat'ta vizyonda
'Son Ders' adlı sinema filmi 8 Şubat'ta vizyonda
31 Ocak 2008 17:52
'Son Ders' adlı sinema filmi 8 Şubat'ta vizyonda

Bugüne kadar tam 109 sinema filminde rol alan ve hiçbirinde karizmasından ödün vermeyen Kadir İnanır'ın 'Son Cellat'ta kambur bir hamalı canlandırmasının yankıları sürerken Ferhan Şensoy da dramatik bir rolle sinemaya döndü. Bugüne kadar çoğunlukla güldüren rollerle izleyicinin karşısına çıkan Şensoy 'Son Ders' adlı sinema filmindeki 'Saffet Ercan' karakteri ile bu kez ağlatacak.

8 Şubat'ta vizyona giriyor
Mustafa Uğur Yağcıoğlu'nun yazıp yönettiği 'Son Ders', "Hayatta söylemek istediklerini erteleme. Çünkü hayat planladığın gibi gitmeyebilir, yarın hiç olmayabilir" sloganıyla 8 Şubat'ta gösterime girecek. Bir üniversitede yaşananların hikaye edildiği film; kuşaklar arası ilişkileri ve üniversite eğitim sistemini masaya yatırıyor. Filmde Şensoy ile birlikte Kaan Urgancıoğlu, Ege Aydan, Ece Uslu, Durul Bazan, Ekin Türkmen, Dost Elver, Engin Hepileri, Birce Akalay, Burak Sarımola, Neriman Uğur, Aylin Kontente, Ali Yaylı ve Burcu Okutulmuş gibi oyuncular da rol aldı.


FİLMİN KONUSU


Yurtdışından gelen bir öğretim görevlisinin (Saffet Hoca) öğretecekleri, müfredatla sınırlı kalmayacaktır. İddiasız bu yenihoca; "İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığıdır" der. Ancak öğrenciler onun gizemini fark eder. Saffet Hoca'nın geçmişinin açığa çıkmasıyla üniversite öğrencilerinden biri ile hayatı garip şekilde kesişir.


(Sabah)

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler