YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şivan Perver'i linç edecekler
Şivan Perver'i linç edecekler
16 Şubat 2011 09:57
TRT Şeş'e mülakat veren Kürt şarkıcı Şivan Perver'e internet ve gazetelerden tehditler yağıyor. Yapılan tehditlerin dozu terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirildiği 15 Şubat tarinde iyice arttı.

TRT Şeş’e demeç verince ‘Taraf değiştirmek‘le suçlanan Perwer’e internet ve gazeteler üzerinden tepki ve tehdit yağıyor. Perwer İsviçre konserini iptal etti, röportaj yayınını durdurdu.

Geçen hafta Bülent Arınç’ın Almanya ziyareti sırasında kendisiyle görüşen, TRT Şeş’e söyleşi veren Şivan Perwer’e tepkiler de gecikmedi. Türk sanatçılarla senfonik konser vermek istediğini söyleyen Perwer’in ayrıca söyleşi yaptığı Rewi (Yolcu) adlı programın yayın tarihinin Öcalan’nın Türkiye’ye getirildiği 15 Şubat tarihine denk gelmesi de tepkilerin dozunu artırdı.

‘PROGRAMI YAYINLAMAYIN’ İHTARNAMESİ

Şivan Perwer Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Perwer’in danışmanı Amed Mardin, yaşananlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tehditleri ilk başta önemsemedik. Ancak mesele çığırından çıkıyor. Bir kimse düşüncesini açıkladığı için bu kadar tehdit edilemez. TRT Şeş’teki program Öcalan’ın yakalanıp Türkiye’ye getirildiği 15 Şubat’a denk düşüyor. Bu, bizim belirlediğimiz bir tarih değil. Program her salı günü yayınlanıyor. Tepkiler üzerine TRT Şeş’e avukatımız, programın yayınlanmaması için ihtarname çekti. TRT Şeş’i zor durumda bırakmak istemiyoruz.”Şivan Perwer’in daha önce de AK Partili vekiller ve Kültür Bakanı’yla da görüştüğünü belirten Amed Mardin, “Saldırıların artmasından endişeliyiz. Bu nedenle Şivan Perwer İsviçre konserini iptal etti” diye konuştu.

‘LİNÇ KAMPANYASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ’

Amed Mardin: “Linç kampanyasıyla karşı karşıyayız. Ama bilinsin ki Şivan boyun eğmeyecek, kurbanlık koyun gibi kafasını uzatıp teslim olmaycak. Türkler kendi statükolarından kurtulmaya çalışırken Kürtlerin bunu aşamaması daha vahim. Hayranlarının destek olması gerekiyor” dedi.

PERWER: İFTİRALARLA BENİ YILDIRAMAZLAR

Özellikle Kürt medyasında artan yazılar üzerine Şivan Perwer, açıklama yaparak şunları dile getirdi:

“İnsanların kendi düşünce ve inançlarını ifade hakkına dahi tahamülleri olmayan bu zihniyet sahipleri yıllarca yurtsever Kürt şahsiyetleri ve hareketlerine karşı sayısız suçlar işlemelerine karşın bir tek gün halkımızdan özür dilemediler. Büyük bir sabırla bugüne kadar beklememe rağmen bana dönük bu karalama kampanyası başlatan zihniyetin temsilcileri bu kirli siyaset anlayışından bir türlü vazgeçmediler. İyi niyetli sabrımızdan cesaret ve sessizliğimizden güç aldılar. Pervasızca saldırılarını gün be gün daha da artırdılar. Sizlere sesleniyorum: Çok iyi bilin ki ben Şivan Perwer’im. Yani zor günlerin adamıyım; Kürdistan’ın ruhu, Kürdün başeğmez, korkusuz,inançlı ve asi çocuğuyum. Bu çirkin iftira ve oyunlarla beni yıldıramazlar.”

Star

Kendini Bulmalısın Şivan !
 // cem yetgin
Şivan Perwer olarak kendine dönde bir bak... kendini tanıyınca tepkilerin ne kadar doğal olduğunu anlayacaksın. zira sen sen bir haykırışsın, isyansın, özgürlüğe olan özlemin sesisin, belki birileri seni yanlış lanse etmiş olabilir ama bu seni yanlışa itmemeli. etrafındaki birkaç samimi insanla oturup soğukkanlılıkla vereceğin karar en doğrusu olacaktır... işte onun için kendine ve doğruya gel derim.....
18 Şubat 2011 16:38
turkye
 // baran
kurtleri kürtlere karşi düşürme politikası
artık bu fesatlıktan vazgecin...
16 Şubat 2011 23:51
Yaziklar olsun sana sivan
 // Hulya narin
Hakkindaki duyumlar kotu, Allah sasirtiyor deme ki. Kendini silkele ve dogruyu bul, gec kalmia sayilmazsin. Bonn Dan hulya...
16 Şubat 2011 21:15
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler