YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Senaryoda beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım"
17 ve 25 Aralık darbe girişimini konu alan ve yakın tarihe ışık tutan Kod Adı K.O.Z filminin vizyon tarihine geri sayım başladı. Filmde Gülen'i "Mehdi Hoca efendi" olarak canlandıran İskender Bağcılar, "Filmde beddua sahnesi olsaydı oynamazdım" dedi.
"Senaryoda beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım"
06 Şubat 2015 / 06:45 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 08:37

Devlet içinde devlet kurmak isteyenlerin ve arkalarındaki güç odaklarının deşifre edildiği bir hikayenin anlatıldığı Kod adı K.O.Z filminde geri sayım başladı ‘Söylenenler mi doğru, öğrenecekleriniz mi?’ sloganıyla yola çıkarak yakın geçmişte yaşananların perde arkasını izleyiciye sunmaya hazırlanan film Fetullah Gülen’i Kainat İmamı Mehdi Efendi’ olarak beyaz perdeye yansıtıyor.

Filmde Fetullah Gülen’i canlandıran Şehir Tiyatroları sanatçısı İskender Bağcılar rolüne nasıl hazırnlandığını anlattı: “Gülen’i bu proje olmadan önce de televizyonlardan takip ediyordum. Ben gündemdeki herkesi tiyatrocu gözüyle izliyorum zaten. Böyle bir teklif gelince Gülen’in vaaz videolarını dikkatli izledim”

Gülen'in beden dilinden faydalandım

Gülen’i oynamanın riskli olduğunu ifade eden Bağcılar, “Ben oyuncuyum bana verilen ne olursa onu oynarım. Hocayı da oynarım papazı da” dedi. Rolüne hazırlanırken Gülen’in beden dilinden faydalandığını aktaran Bağcılar şunları öyledi “Fetullah Gülen’i en belirgin beden dili konuşurken ellerini kullanması. Rolümü oynarken bende bu beden dilini kullandım. Ayrıca Gülen’in bir diğer özelliği de beyaz bir medil kullanması. Ağlarken gözlerini o beyaz mendille siliyor. Bunları filme yansıttım”

Beddua sahnesi yok

Fetullah Gülen’in bedduasının filmde yer almadığını söyleyen Bağcılar, Gülen’in beddua ettiği videouyu izlemediğini belirtti. Bağcılar “Himmet sahnemiz var. Birde herşeyin bittiği anda öfkelenip fenalaştığı bir sahne var. O sahnelerde Gülen’in kişiliğini ortaya koyuyor. Beddua sahnesine yer vermedik. Eğer olsaydı da ben oynamak istemezdim. Çünkü bedduayı sevmiyorum” diye konuştu.

Paralel yapıyla ayrılan yollar

İstihbarat Müsteşarı’na düzenlenen, komplo, Kainat İmamı Mehdi Efendi’nin kurduğu sistemle ülkede yaşatmayı planladığı ayaklanmalar anlatan Kod Adı K.O.Z filmi biri emniyet mensubu, diğeri gazeteci olan iki kardeşin paralel yapı sebebiyle ayrılan yollarını anlatıyor. Siyasi gerilim türündeki yapım, dev bütçesi ve aksiyon dolu sahneleriyle de sinemaseverleri beyazperdeye kilitleyecek ve Türkiye’de yaşanılan siyasi ayaklanmaların arkasındaki kirli elleri gün ışığına çıkaracak.

 

YENİ ŞAFAK

provokasyonlara dikkat
 // ismail özgün
Bü filmin yapacagı şok etkisini azaltmak için her türlü provokasyona girişebilirler.Dikkatli olmak lazım.Çünkü parelelin şifrelerini çözüyor bu film.Mutlaka izlenmeli....
06 Şubat 2015 Cuma 08:42
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler