YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Selam' filminin Zonguldak galasına yoğun ilgi
'Selam' filminin Zonguldak galasına yoğun ilgi
06 Nisan 2013 11:52
Anadolu'dan yurt dışına giden Türk öğretmenleri anlatan 'Selam' filminin Zonguldak galası yapıldı.

Zonguldaklılar, Demirpark AVM bünyesindeki Prestij sinemalarında yapılan galaya akın etti. Galaya AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız, il protokol üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, işadamları katıldı. Galada filmin oyuncuları Yunus Emre Yıldırımer, Hasan Nihat Sütçü ve Emre Karakoç da hazır bulundu. Galaya katılanlar, oyuncularla hem tanışma, hem de fotoğraf çektirme fırsatı buldu.

Gala programının organizasyonunu üstlenen Tüm Çalışanlar Platformu (TÜÇAP) adına bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hamzaçebi, "Bu hikaye yaşatmak için yaşayama sırrına erenlerin, anne babalarından, yar ve yaranlarından ayrı kalmasının hikayesidir. Onlar dünyanın farklı coğrafyalarına, gönüllerindeki ülke tutkusunu, memleket sevdasını, hizmet aşkıyla bastırarak gittiler. Selam olsun fedakar yiğitlere! İşte bugün bu kahramanları anmak ve anlamak için buradayız. Bu galamızda bizi yalnız bırakmayan oyuncularımıza ve bütün davetlilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi.

Filmi izledikten sonra duygulanan protokol üyeleri duygularını anlattı. Türkiye Kamu-Sen Zonguldak Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, "Gayet duygusal, son derece etkileyici bir film, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, filmin çok etkileyici olduğunu belirterek, "Selam filmi, gönül mesajının nerelere kadar ulaştığının bir göstergesi. Bu sevgi mesajı bütün dünyaya nasıl ulaşıyor, nasıl oluyor bunları görüyoruz. Bu film ile 'bu değirmenin suyu nereden geliyor' sorusuna güzel bir cevap verilmiş. Bazılarına ciddi cevap olmuş. Bu bakımdan senaryoyu hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Filmi izlerken duygulanan bayan izleyiciler de gönül kapısı açık olanlara yönelik güzel mesajlar verildiğini kaydetti.

Saltukova Belde Belediyesi Başkanı Adil Düzlü ise yaşadığı duyguları şu sözlerle anlattı: "Irmakları köprülerle birleştirmeyi, bu köprünün insanlık üzerine kurulu bir yaşamın devamı için selamın ne olduğunu, insanlığın ne olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Çok duygulu bir şey. Konuşmak inanın çok zor! Kendi imkanlarımızla o insanların durumunu görünce insanlığımızdan utanıyoruz." diye konuştu.

Milli Eğitim'deki bütün öğretmenlerin bu filmi izlemesi lazım

Memur-Sen'e bağlı, Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar ise, filmi bütün öğretmenlerin mutlaka izlemesini tavsiye ederek, "Bir eğitimci ve bir öğretmen olarak bu filmi izledikten sonra şuna inanıyorum: Milli eğitimde ve özelde ne kadar öğretmen arkadaş varsa getirip bu filmi izletmek lazım. Öğretmenliğin, hizmetin, misyonun, davanın ne olduğunu ve ne olması gerektiğini anlatan bundan daha güzel bir şey olamaz. Eğitim Bir-Sen Zonguldak şubesi olarak ildeki bütün öğrencilerimizin izlemesi için sinemayı kapatıp arkadaşlara izleteceğim. Çünkü bunu hepimizin izlemesi lazım." açıklamasında bulundu.

Filmin fragmanı:

CİHAN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler