YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rüzgarın çocukları Türk Bayrakları ile gösteri yaptı
Rüzgarın çocukları Türk Bayrakları ile gösteri yaptı
31 Ağustos 2014 01:07
Rüzgar ve uçurtma sörfü yapan yerli ve yabancı sporcular, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Gökova Körfezi'nde Türk bayraklarıyla gösteri sundu.

Muğla'nın Ula ilçesi Gökova Körfezi'nde, rüzgar ve uçurtma sörfü yapan yerli ve yabancı turistlerin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla yaptıkları gösteri, ilgiyle izlendi.

Akyaka Mahallesi sınırlarında yer alan Akçapınar sahili, son yıllarda yabancı rüzgar sörfçülerinin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Rüzgarla yapılabilen su sporlarına elverişli doğasıyla birçok yerli ve yabancı sporcunun tercih ettiği Akyaka'da, gün boyunca uçurtma ve rüzgar sörfü yapılabiliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yerli ve yabancı 50 sporcu, Gökova Körfezi'nde sörf yaptıkları uçurtmalara taktıkları Türk bayrakları ile gösteri sundu.

Bölgede sörf eğitmenliği yapan Özgür Ceylan'ın 12 metrelik Türk bayrağını rüzgarla havalanarak dalgalandırması, tatilciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Sörf eğitmeni Özgür Ceylan, Akçapınar sahilinin yılın her ayı uygun rüzgar alan önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla okullarına kayıtlı yerli ve yabancı sporcularla etkinlik düzenlediklerini belirterek, "Okulumuzda bugün çok sayıda sporcumuz vardı. Arkadaşlarımızla görüşerek bugünkü etkinliğimizi suda ve havada Türk bayraklarını dalgalandırarak yapmaya karar verdik. Yaklaşık 50 sporcu ile Gökova Körfezi'nde tatil yapan herkese bu gösteriyi izlettik" dedi.

 

aa_picture_20140830_3165908_web.jpg

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler