YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rize, Dubai'ye açıldı
Rize, Dubai'ye açıldı
21 Mayıs 2013 14:29
Rize, Dubai’de gerçekleşen dünyanın en büyük turizm fuarında tanıtıldı.

Ridos Thermal Hotel Rize’yi temsilen, geçtiğimiz günlerde Dubai’de düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarı olarak kabul edilen Arabian Travel Market (ATM) Dubai Fuarı'nda yer aldı. Ridos Thermal Hotel düzenlediği etkinlikler ile Rize’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtımını yaptı. Broşür, katalog ve CD’lerin dağıtıldığı fuarda Ridos Thermal Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kasım Ekşi ve Ridos Thermal Hotel Genel Müdürü Cemal Akın, Birleşik Arap Emirlikleri Tur Operatörleri ve Turizm Seyahat Acenteleri ile temaslarda bulundular.

Akın fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede “Fuara 87 ülkeden 2 bin 500 firma katıldı. sadece Ortadoğu değil, tüm dünya ülkelerinin ilgi gösterdiği bir fuar oldu. Otelimizin tanıtımını yaptığımız fuara gelen Arap ziyaretçilerin Rize’ye ilgisi her zamankinden fazlaydı. İlimize ve İkizdere İlçemize gelen her turistin memnun ve mutlu ayrılması durumunda en az 100 kişiyi etkileyerek tavsiye edeceğini ve geri dönüşüm sağlayacağını unutmamalıyız. Bütün kurumların , esnafın ve her bireyin misafir ağırlamada çok hassas ve şefkatli davranması, ırk, renk, din ayırımı yapmaksızın, Arap turistlerin memnuniyetini bir gülümsemeyle birlikte dostça, Karadeniz ve Türk misafirperverliği dokunuşuyla kazanılacağına inanmalıyız” dedi.

Arap Baharı, Türkiye'ye yaradı

Akın, bazı Arap ülkelerinde yaşanan iç karışıklıkların Arap Turizm acentelerinin bu ülkeler ile olan rezervasyonlarını iptal edip Türkiye’ye almalarını neden olduğunu belirterek, “Ülkemiz etrafında son zamanlarda meydana gelen komşu ülke karışıklıkları nedeniyle, Akdeniz'de kıyısı olan ve Nil Nehri'nin kenarındaki önemli turizm ülkeleri; Mısır, Fas Tunus, Cezayir ayrıca Ortadoğu’daki olaylar nedeniyle Suriye, Ürdün, Lübnan, Irak ve İran’ın bütün tur programları iptal etti. Seyahat Acenteleri rezervasyonlarını Türkiye’ye kaydırdı. 2013-2014 yılında en az yüzde 50 oranında turizm gelirlerinde bir artış beklemekteyiz. Arap turistlerin son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi'ne gittikçe artan ilgisi üzerine Suudi Arabistan'dan Trabzon'a direkt uçak seferleri başlatıldı. ilk charter seferini Türk Hava Yoları (THY) ile 29 Mayıs'ta Trabzon'a gerçekleştirecek. Uçak seferlerinin bölgedeki turizm sektörünün daha da gelişmesine katkı sağlayacağı belirtiliyor. İlk 3 uçak seferinde 15 gün konaklamalı 100’er kişilik toplam 300 kişilik rezervasyon alındı. Ramazan ayı öncesi ve sonrasında çok sayıda Arap turisti ilimizi ve bölgemizi ziyaret etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

İHA

Etiketler: , ,
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler