YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Resim yapıyor ama ayaklarıyla
Ayaklarıyla yaptığı resimlerle 10. sergisini açtı
Resim yapıyor ama ayaklarıyla
10 Kasım 2010 / 17:56 Güncelleme: 10 Kasım 2010 / 17:56

5 yaşında geçirdiği kaza sonucu iki kolunu kaybeden ressam Ayşe Işık, ayaklarıyla yaptığı resimlerle 10'uncu kişisel sergisini açtı. 

Adıyaman'da 5 yaşındayken tarlada biçerdövere kollarını kaptırdığı için elleri yerine ayaklarını kullanabilen ressam Işık, "Kim Ayşe'ye Işık Olmak İster" adlı 10'uncu kişisel resim sergisini İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi'nde açtı.

100'den fazla eserin yer aldığı sergiyi kol nakline gelir sağlamak için açtığını belirten Işık'ın sergisi vatandaşlardan da yoğun ilgi gösterdi.

Serginin açılışına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve çok sayıda davetli katıldı. Memleketi Adıyaman'da 5 yaşında geçirdiği kazada kollarını kaybettiğini anlatan Işık, "Ailemden çok destek gördüm. Resim yapmayı çok seviyordum ancak yapamıyordum. Ailemle birlikte İstanbul'a geldik. İstanbul'da bir süre resim eğitimi aldım. Aldığım eğitimden sonra kendi çabamla resim yapmaya başladım. Hedefim daha iyi resimler yapmak" dedi.
 

İlk sergisini Kayseri'de açtığını anlatan Işık, "Cumhurbaşkanımızın resmini yaptım ve o da beni Çankaya'ya davet etti. Bu benim 10'uncu sergim. Yaptığım tablolarda kendimi ve doğayı anlatmayı seviyorum. Bundan sonraki sergimi ise Adana'da açacağım. Hayalimde her zaman resim öğretmeni olmak vardı. Resim öğretmeni olamadım ama resim yapabiliyorum" diye konuştu.
 

Ayşe Işık'ın sergisi 16 Kasım 2010 tarihine kadar İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi'nde gezilebilecek. İHA
 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler