YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisler sahneye çıktı
Polisler sahneye çıktı
22 Ocak 2015 21:56
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli, çocuklara ve gençlere yönelik "Bekleyenin Var" tiyatro oyununu sahneledi.

Tiyatro etkinliğine İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da eşi ile birlikte katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli, şehir genelinde çocuklara ve gençlere yönelik eğitici ve öğretici profesyonel tiyatrolar sahnelemeye devam ediyor. Ali Emiri Kültür Merkezinde düzenlenen tiyatro etkinliğine İstanbul Emniyet Müdür Selami Altınok, eşi Gülhan Altınok, Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ, Arka Sokaklar dizisi oyuncusu Özgür Ozan ve dizinin diğer oyuncuları ile polis aileleri katıldı.

Gecede açılış konuşmasının ardından trafikteki hataların işlendiği ve gençlerin anlayabileceği biçimde 5 ayrı skeçten oluşan "Bekleyenin Var" isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Büyük beğeni toplayan oyun İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli ve tiyatrolarda bulunan polis memurlarından oluşan 12 kişilik personel tarafından sahnelendi.

“Hem güldük hem de dersler çıkardık"

Etkinlik ardından konuşan İstanbul Emniyet Müdür Selami Altınok, "Şube müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu ve trafikte farkındalığı ortaya koyabilme adına çok güzel bir oyun izledik. Oyunu izlerken Arka Sokaklar dizisinin çok değerli sanatçıları ve oyuncularının da aramızda bulunması büyük bir mutluluk, onur duyuyoruz. Arka Sokaklar dizisindeki oyuncu kardeşlerimiz bizim bu faaliyetlerimize büyük bir kısmına her zaman destek veriyorlar. Bütün ekibe teşekkür ediyorum. Oyunu sahneye koyan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir oyundu. İzlerken hem güldük hem de dersler çıkardık. Zannediyorum ki şube müdürlüğümüz bunu İstanbul’da veya farklı bölgelerde bu farkındalığı daha ön plana çıkarmak adına yenilerini sahneleyecekler ve vatandaşlarımızla buluşturacaklar. Hem oyunda yer alan personelinizi, kardeşlerimizi kutluyorum hem de bize bu konuda bu noktada katkı veren Arka Sokaklar dizisinde yer alan sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Toplumumuza bu mesajı veriyoruz. Trafikte daha dikkatli olun" dedi.

Arka Sokaklar dizi oyuncusu Özgür Ozan, Altınoka'a yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ederek, "Bugünkü oyun trafikte duyarlılığı artırmak adına bir oyundu. Hepsi çok başarılılar. Bu mesleği yapmayan ama kendi mesleğinde başarılı olup oyunculuğa gönül vermiş arkadaşlardı. Gayet başarılı ve eğiten bir oyun seyrettik" şeklinde konuştu.

Oyun sonrası Arka Sokaklar oyuncularına büyük ilgi gösteren izleyiciler, oyuncularla ayaküstü sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İHA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler