YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oscar'ın sunucusu belli oldu: Chris Rock
Oscar'ın sunucusu belli oldu: Chris Rock
22 Ekim 2015 12:19
Sinema dünyasının merakla beklenen geleneksel Oscar Ödül Töreni'ni gelecek yıl komedyen ve yapımcı Chris Rock sunacak.

Törenin yapımcısı David Hill ve Reginald Hudlin, yaptıkları açıklamada, Rock'un, eğlence sektörünün en önemli oyuncularından olduğunu belirtti.

Hill ve Hudlin, "Rock, komedyenlik, aktörlük, senaristlik, yapımcılık ve yönetmenlik yapıyor. 88. Oscar Ödül Töreni'ni de olağanüstü bir başarıyla sunacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin Başkanı Cherly Boone Isaacs, "Chris, sesi ve esprileriyle bir neslin temsilcisi oldu. Törene de yetenekleriyle damgasını vuracağına eminim" dedi.

Töreni 2005'te de sunan Rock da "Oscarlara ev sahipliği yapacak olmaktan çok mutluyum. Geri dönmek harika" diye konuştu.

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri kabul edilen Oscarlar, 28 Şubat 2016'da sahiplerini bulacak. Televizyon ve Broadway yıldızı Neil Patrick Harris sunduğu geçen yılki tören, son altı yılın en az izlenen ödül töreni olmuştu.

Rock'ın 2005 yılındaki ödül törenindeki performansı farklı tepkilere yol açmıştı. Bazı eleştirmenler Rock'ı son derece başarılı bulurken, bazıları da komedyeni "şimdiye kadarki en kötü sunucu" olarak nitelendirmişti.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler