30 Mart 2017 Perşembe
  • Altın145,846
  • BIST89.385
  • Dolar3,6324
  • Euro3,8967
  • Euro/Dolar0.00
  • Sterlin4,5403
  • İstanbul21 °C
  • Ankara18 °C
  • İzmir22 °C
  • Konya18 °C
  • Adana24 °C
  • Antalya21 °C
  • Diyarbakır13 °C
  • Bursa21 °C
  • Kayseri18 °C
  • Kocaeli21 °C
  • Şanlıurfa20 °C
  • Gaziantep16 °C
  • İçel21 °C
MONARŞİK AVRUPA’YA DEMOKRASİ GÖTÜRECEĞİZ
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önümüzdeki ay, Los Angeles'ta düzenlenecek ödül tö
Önümüzdeki ay, Los Angeles'ta düzenlenecek ödül tö
05 Ocak 2008 11:44
Önümüzdeki ay, Los Angeles'ta düzenlenecek ödül tö


24 Şubat'ta dağıtılacak Oscar ödüllerine ilişkin açıklamada, en iyi film dalında "Atonement", "Juno", "Michael Clayton", "No Country for Old Men", "There Will Be Blood"un aday olduğu bildirildi.

En İyi Erkek Oyuncu dalında George Clooney, Daniel Day-Lewis, Johnny Depp, Tommy Lee Jones, Viggo Mortensen aday olurken, en iyi kadın oyuncu adayları olaraksa Cate Blanchett, Julie Christie, Marion Cotillard, Laura Linney, Ellen Page'in adları açıklandı.

Cate Blanchett, en iyi kadın oyunculuğun dışında, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında da Oscar'a aday gösterildi.

Yabancı film dalındaysa İsrail'den "Beaufort", Avusturya'dan "The Counterfeiters", Polonya'dan "Katyn", Kazakistan'dan "Mongol" ve Rusya'dan "12" yarışmaya kaldı.

Her yıl verilen Oscar Onur Ödülü'ne bu yıl Robert Boyle layık görüldü.

Bu yıl 80'inci kez dağıtılacak olan Oscar ödüllerinde adaylar şöyle:

En iyi film

"Atonement" (Kefaret),
"Juno"
"Michael Clayton"
"No Country for Old Men" (İhtiyarlara Yer Yok),
"There Will Be Blood" (Kan Dökülecek)

En iyi yönetmen

Paul Thomas Anderson, "There Will Be Blood" (Kan Dökülecek)
Ethan Coen and Joel Coen, "No Country for Old Men" (İhtiyarlara Yer Yok)
Tony Gilroy, "Michael Clayton"
Jason Reitman, "Juno"
Julian Schnabel, "The Diving Bell and the Butterfly" (Kelebek ve Dalgıç)

En iyi kadın oyuncu

Cate Blanchett, "Elizabeth: The Golden Age" (Elizabeth: Altın Çağ)
Julie Christie, "Away From Her" (Ondan Uzakta)
Marion Cotillard, "La Vie En Rose" (Kaldırım Serçesi)
Laura Linney, "The Savages"
Ellen Page, "Juno"

En iyi erkek oyuncu

George Clooney, "Michael Clayton"
Daniel Day-Lewis, "There Will Be Blood" (Kan Dökülecek)
Johnny Depp, "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
Tommy Lee Jones, "In the Valley of Elah" (Elah Vadisinde)
Viggo Mortensen, "Eastern Promises" (Şark Vaatleri)

En iyi yardımcı kadın oyuncu

Cate Blanchett, "I'm Not There" (Orada Değilim)
Ruby Dee, "American Gangster"
Saoirse Ronan, "Atonement" (Kefaret)
Amy Ryan, "Gone Baby Gone" (Kızımı Kurtarın)
Tilda Swinton, "Michael Clayton"

En iyi yardımcı erkek oyuncu

Javier Bardem, "No Country for Old Men" (İhtiyarlara Yer Yok)
Philip Seymour Hoffman, "Charlie Wilson's War" (Charlie Wilson'un Savaşı)
Hal Hollbrock, "Into the Wild"
Tom Wilkinson, "Michael Clayton"
Casey Affleck, "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford"

En iyi yabancı film

Beaufort - İsrail
The Counterfeiters - Avusturya
Katyn - Polonya
Mongol - Kazakistan
12 - Rusya

En iyi uyarlama senaryo

Christopher Hampton, "Atonement"
Sarah Polley, "Away from Her"
Ronald Harwood, "The Diving Bell and the Butterfly"
Joel Coen & Ethan Coen, "No Country for Old Men"
Paul Thomas Anderson, "There Will Be Blood"

En iyi orijinal senaryo

Diablo Cody, "Juno"
Nancy Oliver, "Lars and the Real Girl"
Tony Gilroy, "Michael Clayton"
Brad Bird, Jan Pinkava and Jim Capobianco, "Ratatouille"
Tamara Jenkins, "The Savages"

En iyi animasyon

Persepolis
Ratatouille
Surf's Up

En iyi sinematografi

"The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford"
"Atonement"
"The Diving Bell and the Butterfly"
"No Country for Old Men"
"There Will Be Blood"

En iyi belgesel

"No End in Sight"
"Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience"
"Sicko"
"Taxi to the Dark Side"
"War / Dance"

En iyi kısa film

"Freeheld"
"La Corona (The Crown)"
"Salim Baba"
"Sari's Mother"

En iyi kısa animasyon filmi

"I Met the Walrus"
"Madame Tutli-Putli"
"Meme Les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)"
"My Love (Moya Lyubov)"
"Peter & the Wolf"

En iyi görsel efekt

"The Golden Compass"
"Pirates of the Caribbean: At World's End"
"Transformers"

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler