YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O listeye Türkiye'de girdi!
O listeye Türkiye'de girdi!
24 Kasım 2017 17:10
Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes yayınladığı ’Dünyanın Ekonomik Seyahat Destinasyonları’ listesinde Gaziantep’i 10’uncu sırada gösterdi.

Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde, Gaziantep'in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul'da aranan birçok şeyin Gaziantep’te daha uygun fiyata bulunabildiğine dikkat çekildi.

GAZİANTEP’İ MUTLAKA GÖRÜN

Gaziantep’le ilgili, şehrin kaderini etkileyecek negatif algı oluşturulmaya çalışıldığı bir dönemde Büyükşehir Belediyesince başlatılan ’Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı’ kampanyası amacına ulaştı.

Gastronomi şehri genel Merkezi Amerikada bulunan iki haftada bir yayımlanan Forbes dergisine konu oldu, Gazianteple ilgili önemli tespitleri haberleştirdi. Gaziantep’in mutlaka görülmesi gerektiğine işaret eden dergi, şehir ekonomisinin uygunluğuna parmak bastı.

FISTIĞIN BAŞKENTİ

Forbes yayınladığı ’Dünyanın Ekonomik Seyahat Destinasyonları’ listesinde Gaziantep’i 10’uncu sırada gösterdi. İstanbuldan sadece 90 dakikalık bir uçuş mesafesinde olduğu belirtilen Gaziantep'in uluslararası turistlerden batıdaki şehirlere nispeten daha az ilgi gördüğü, fakat en az batıdaki Türkiye kentleri kadar ilginç bir tatil destinasyonu olduğu söylendi.

Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde, Gaziantep'in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul'da aranan birçok şeyin Gaziantep’te daha da uygun fiyata bulunabildiğine ve ülkenin Şam fıstığı başkenti olduğuna dikkat çekildi.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler