YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhsin Ertuğrul perde dedi
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Haldun Taner'in yazdığı, Yücel Erten'in yönettiği ''Keşanlı Ali Destanı'' adlı oyunla perdelerini açtı.
Muhsin Ertuğrul perde dedi
19 Ocak 2010 / 22:32 Güncelleme: 19 Ocak 2010 / 22:32

Galaya katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, oyun öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Muhsin Ertuğrul'un tiyatro tarihinde duayen bir isim olduğunu ifade eden Topbaş, herkesin ''Bu kente salonlar lazım'' dediğini, kendilerinin de bu sesi duyarak isteği yerine getirdiklerini söyledi.

Topbaş, yıllardır görev yapan Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yıpranmış halinden çıkartılarak yenilendiğini ve  tekrar İstanbullu sanatseverlerle kucaklaştığını ifade ederek, ''1964'lerin eseri olan Muhsin Ertuğrul, bugün yenilerek Keşanlı Ali Destanı ile tekrar İstanbullularla buluşuyor. Birçok insanın anısı var ve kentin kültür değerleriyle çok özdeşleşmiş bir tiyatro burası. İstanbullularla buluştu, hayırlı olsun'' dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yeniden yapılan Muhsin Ertuğrul Sahnesi için kendisine teşekkür ettiğinin hatırlatılması üzerine de Topbaş, şunları söyledi:

''Güzel bir temenni. Ben de kendisine teşekkür ediyorum. Değerini bilenlere, yapılan işlerin, doğru olanların desteklenmesi...Bizim beklediğimiz de bu. Bilhassa ana muhalefetten yapılan doğru adımlara destek verilmesi, esasında demokrasinin çalışması için çok önemli. Aksi takdirde 'her şey kötü, yanlış' dendiği takdirde bu geçmiş yüzyılın bir siyasi anlayışı olur ki, yani 'ben yaparsam iyi, diğeri yaparsa yanlış' mantığını empoze etmek devri gerilerde kaldı. Bu yaptığımız güzel çalışmayı ve başarıyı beğenenlere teşekkür ediyorum. Daha tabii ki birçok hizmetlerimiz de İstanbul için olacaktır.'' aa


 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler