YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mucize filminin Almanya galası yapıldı
Mucize filminin Almanya galası yapıldı
31 Aralık 2014 02:18
Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün üstlendiği "Mucize" adlı filmin Almanya galası Berlin'de yapıldı.

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York'ta Beş Minare gibi filmlerle beğeni toplayan yönetmen ve senarist Mahsun Kırmızıgül, dördüncü filmi Mucize ile Almanya'da da sinemaseverlerle buluştu.

Cinemaxx'taki galaya Kırmızıgül'ün yanı sıra filmde rol alan sanatçılar Talat Bulut, Erdem Yener, Büşra Pekin, Ali Sürmeli ve Meral Çetinkaya da katıldı. Filmin sonunda sahneye çıkarak seyircileri selamlayan Kırmızıgül, Berlin'in soğuk havasına rağmen galaya gelen seyircilere teşekkür etti.

Kırmızıgül, bugüne kadar yaptığı tüm filmlere gerekli değeri seyircilerin verdiğine işaret ederek, ''Beyaz Melek için de Almanya'da bir gala yapmıştım. Ben filmi sizler için yapıyorum. Sizler bizi böyle desteklediğiniz, yaptığım filmlere geldiğiniz sürece hayatımın sonuna kadar film yapmaya devam edeceğim'' diye konuştu.

Talat Bulut ve Ali Sürmeli'nin filme çok büyük katkı yaptığını vurgulayan Kırmızıgül, iki usta oyuncunun set içindeki davranış ve insanlıklarının takdire şayan olduğunu kaydetti. Kırmızıgül, uçakta gelirken bir koruyucu aileyle tanıştığını ve çok etkilendiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Anne ve kucağında çocuk vardı. Bazen insan gerçekten yaşanılan gerçeklerden yola çıkaran binlerce film yazabilir. Kucağındaki çocuğu anneye ait zannettik ama çocuğu evlatlık almış bu anne. Hastayken ölüme terk edilmiş bu çocuğa sahip çıkmış kendisi. Çok etkilendik. O nedenle Almanya'daki annelere sesleniyorum; sizler de çocuklara sahip çıkın.''

Ali Sürmeli de en güzel seyircinin Berlin'de olduğunu ifade etti.

 

AA

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler