YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Kırca hayatını kaybetti
Karaciğer kanseri sebebiyle bir süredir tedavi gören tiyatrocu Levent Kırca'nın vefat ettiği öğrenildi.
Levent Kırca hayatını kaybetti
12 Ekim 2015 / 04:00 Güncelleme: 12 Ekim 2015 / 11:30

Tiyatro sanatçısı Levent Kırca yaşamını yitirdi.

Bir süredir karaciğer kanseri için tedavi gören tiyatro sanatçısı Kırca, 67 yaşında hayatını kaybetti.  

kirca.jpgLevent Kırca'nın vefat haberini alan ailesi ile yakınları ve sevenleri, sanatçının tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi.

"Durumu 10 gündür kötüydü"

Levent Kırca'nın oğlu Umut Kırca, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırca'nın yaz başından bu yana kanser tedavisi gördüğünü belirterek, "Durumu 10 gündür kötüydü. Hepimiz buradaydık, yanındaydık. Çok üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun. Büyük bir sanatçıydı. Türkiye'de 50 yıldır büyük işler yapmıştı" dedi.

Kırca'nın cenazesinin, 13 Ekim Salı günü defnedileceği bildirildi.

1948 yılında Samsun'da doğan tiyatro sanatçısı, 1964 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahne hayatına atıldı. Çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filminde rol alan Kırca, 22 yıl boyunca yayınlanan televizyon programı "Olacak O Kadar"ı hazırladı.

Oyunculuğunun yanı sıra sinema filmleri ve tiyatro oyunları da yöneten Levent Kırca 4 çocuk sahibiydi. Kırca, sanatçı kimliğinin yanı sıra gazete yazarlığı ve siyasi bir partinin Merkez Karar Kurulu üyeliğini de yapıyordu.

foto-333.jpg

AA

 // fatih
İnkar ettiklerinle yüzleşme vaktin geldi......
12 Ekim 2015 Pazartesi 10:02
 // davut
Size giren çıkan ne isimsiz mahluklar....
12 Ekim 2015 09:41
 // timuçin
Beni olunce dikine gomun demişti. inşallah vasiyetini yerine getirirler. Bu şekilde yer yuzunde çok yer kaplamamış olur. birde ateistim demişti. defin şeklinide buna gore yapsınlar....
12 Ekim 2015 08:50
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler