YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzu filmine büyük ilgi
Kuzu filmine büyük ilgi
22 Haziran 2015 09:48
Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde çekilen ve 11 ödüle layık görülen 'Kuzu' filmi vizyona girdi. Kuzu filmi vizyona girdiği andan itibaren büyük ilgi topladı.

Erzincan'lı yönetmen Kutluğ Ataman'ın kendi büyüdüğü yerlerde çektiği sinema filmi vizyona girdiği ilk andan itibaren büyük beğeni topladı. Aralarında Altın Portakal'ın da olduğu festivallerden 11 ödül toplayan film sinema seyircisi tarafından da beğenildi. Ünlülerden de 'Kuzu'yu İzleyin' çağrısı geldi.

Erzincan'da yoksul bir ailenin oğullarının sünnet düğünü yemeği için kuzu alma çabasını mizahi bir dille anlatan "Kuzu" filmi önceki gün vizyona girdi.

Aralarında Altın Portakal'ın da olduğu festivallerden 11 ödül toplayan film sinema seyircisi tarafından da beğenildi.

Ünlülerden övgü mesajları

Filmi izleyen ünlüler de sosyal medyada övgü dolu mesajlar yazdı. Hülya Avşar, Instagram hesabından filmin afişini paylaştı. Avşar, "Keyfiniz yerine gelsin istiyorsanız bu filme gidin' diye yazdı. Oyuncu Ezgi Mola da "Vizyona şahane bir film girdi. Hem çok güldüm hem de çok sevdim. İzlemenizi tavsiye ederim" yorumunda bulundu. Vildan Atasever de "Kaçırmayın" mesajını verdi.

Yönetmen Kutluğ Ataman 5'inci uzun metrajlı filmi olan 'Kuzu'nun vizyon tarihini annesinin ani ölümü nedeniyle ertelemişti. Ataman filmi için "İzleyen herkesten çok olumlu yorumlar alıyorum. Fısıltı gazetesiyle kulaktan kulağa yayılacaktır. 'Gülmekten karnım ağrıdı' diyenler de var, 'Çok hüzünlendim, gözlerimden yaş geldi' diyen de. Film hem güldürüyor hem ağlatıyor.

Vermek istediğim duygunun seyirciye geçmesi beni çok memnun etti" dedi. Filmin konusu şöyle; Erzincan'da bir köyde yaşayan Medine (Nesrin Cavadzade), 5 yaşındaki oğlu Mert'in (Mert Taştan) sünneti şerefine vereceği yemek için kuzu kesmek zorundadır.

Ancak gerekli parayı bir türlü denkleştiremez. Bütün ailenin çalışması gerektiğini söyleyen Medine'nin ısrarı kocası İsmail'i endişelendirir.

Mert'in ablası Vicdan ise kardeşine olan ilgi yüzünden kıskançlık nöbetleri geçirirken, Mert'i eğer kuzu bulamazlarsa kendini kurban edeceklerine inandırır.

Öte yandan İsmail mezbahada bir iş bulur ve parayı denkleştirme umudu doğar. Ancak İsmail'in arkadaşları tarafından baştan çıkarılması işleri zorlaştırır. Sonunda Medine'nin hiç de tahmin etmedikleri bir yerden yardım istemesi gerekecektir.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler