YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kristal Elma Ödülleri sahiplerini buldu
Kristal Elma Ödülleri sahiplerini buldu
28 Eylül 2013 08:41
Reklam dünyası, 'Kristal Elma Yaratıcılık Festivali' kapsamında düzenlenen 25. 'Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri' için İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde bir araya geldi.

Reklamcılar Derneği Başkanı Alper Üner, programın açılış konuşmasını yaptı. Alper Üner, "25. yılında da cesareti yaratıcı motivasyon yoluyla yükseltmek için böyle bir ortam hazırlamaya çalıştık. Bunu da başardık sanırım. Dün düzenlenen programa bin 700 kişi katıldı. Bu akşam da bin 700 kişi katıldı. Toplamda 4 bin 600 kişi giriş yapmış" dedi.

Festivalin 25. yılında 2 bin 66 başvuru gerçekleşti. Sunuculuğunu Ece Üner’in üstlendiği gecede, basın, TV, Medya, Entegre Kampanya ve Kampanya, Digital, Bölge Yarışması dalında 6 büyük ödül verildi.

Reklam dünyasından çok sayıda ismin de diğer kategorilerle ödüllendirildiği gecede Ziraat Türkiye Kupası ile spor ve kurumsal imaj ödülünü alan Happy People Project üyeleri, dün hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz’in fotoğrafı ile sahneye çıkınca davetliler tarafından büyük alkış aldı.

25. “Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri”nde büyük ödülü kazananlar söyle:

Basın Büyük Ödül: Markom LeoBurnett/ McDonald’s/ 12’den 3’e

TV Büyük Ödül: Concept/Şekerbank/Ruslar – Kombi

Entegre Kampanya ve Kampanya Büyük Ödülü: Medina Turgul DDB/Digiturk/Futbol Aşkı

Digital Büyük Ödül: Kompüter/Anadolu Efes/Miller- Music Tour 2013

Medya Büyük Ödül: Entegre Kampanya ile Mindshare/Unilever/Magnum-Pink& Black

Bölge Yarışması Büyük Ödül: SVStudios/MKD Maden Kimya/ O3Live Krem-Ütü

 

CİHAN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler