YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaeli'de ağaçlar kitap açtı
Kocaeli'de ağaçlar kitap açtı
10 Mayıs 2013 09:22
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.'si gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı'nın açılış etkinlikleri kapsamında İzmit Yürüyüş Yolu'ndaki ağaçlar kitap açtı. Ağaçlara asılan 3 bin kitap vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.'si gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında bu yıl da İzmit Yürüyüş Yolu'nda bulunan tarihi ağaçlara kitaplar asıldı.

Vatandaşlar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ağaçlara asılı olan kitapları toplamak için sabahın erken saatlerinde İzmit Yürüyüş Yolu'na akın etti. Ağaçlara asılan 3 bin kitabı tek tek inceleyen vatandaşlar, kitapların toplanma saatine kadar beğendiği kitapların başında bekledi. Dünya klasikleri ve birçok farklı kitabın asıldığı ağaçlardan kitap toplamaya gencinden yaşlısına birçok vatandaş katıldı.

Bazı bayanlar çocuklarını okula yolladıktan sonra, çocuklarının istediği kitapları almak için alana gelirken, bazıları ise torunları için sabahın erken saatlerinde sıraya girdi. Bazı vatandaşlar ise iş yerlerine ağaçlarda asılı bulunan kitaplardan bir tane kopartarak gittiler.

Ağaçlardaki seçen ve kitapların başında bekleyen vatandaşlar, kitapların toplanma saati geldiğinde adeta meyve toplar gibi kitap topladılar. Ağaçlarda asılı bulunan yaklaşık 3 bin kitap saniyeler içerisinde vatandaşlar tarafından toplandı. Topladıkları kitapları iyice inceleyen vatandaşlar, kitap almanın mutluluğuyla evlerinin, işlerinin ve okullarının yolunu tuttu.

 

İHA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler