YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koca koca bakanlar filmi izlerken gözyaşı döktü
Filmin gösterildiği 12 salonu bürokratlar hınca hınç doldurdu
Koca koca bakanlar filmi izlerken gözyaşı döktü
13 Mart 2009 / 07:41 Güncelleme: 04 Nisan 2009 / 00:00

Mahsun Kırmızıgül'ün 'Güneşi Gördüm' filminin Ankara'daki galasına katılan bakanlar filmi izlerken gözyaşı döktü. Filmin gösterildiği 12 salonu bürokratlar hınca hınç doldurduMahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği Güneşi Gördüm filminin Ankara galasına ilgi büyüktü. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İçişleri Bakanı Prof Dr. Beşir Atalay, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Baskan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, DTP Milletvekili Sırrı Sakık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Telif Hakları Sinema Genel Müdürü Abdurahman Çelik, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve birçok milletvekilin ve müsteşarların katıldığı galada bin 250 kişilik 12 salonun tamamını doldurdu. Filmin sonunda Ertuğrul Günay ve Cemil Çiçek gözyaşlarına hakim olamadılar. Galaya filmin oyuncuları da tam kadro katıldı. Göçün anlatıldığı filmin sonunda tüm da-vetliler oyuncuları gözyaşları içinde ayakta alkışladı.


ERDOĞAN'DAN TELGRAF


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bakan Egemen Bağış, Bakan Veysel Eroğlu, Bakan Nimet Çubukçu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da galaya gönderdikleri telgraflar ile yönetmen Kırmızıgül'ü kutladılar.


Bakanım bıyıklarına ne oldu?


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, dün akşam katıldığı programda yeni bıyık imajıyla herkesin dikkatini çekti. Aksu'nun pala bıyıklı halini gazeteciler ATV'de yayınlanan 'Adanalı'ya benzetirken Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise TRT dizisinde Kadir İnanır'ın canlandırdığı 'İpsiz Recep' benzetmesinde bulundu. Çiçek ayrıca arkadaşına, 'bıyıklarını sigortalatmış' diye takıldı.


Dramatik bir göç hikayesi


Mahsun Kırmızıgül'ün yönetip başrolünde oynadığı 'Güneşi Gördüm' zorunlu göçle yerinden yurdundan edilen Güneydoğulu bir ailenin başına gelenleri dramatik bir dille anlatıyor. Dün vizyona gören film, Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci filmi.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler