YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırmızıgül'den tuhaf açıklamalar
Kırmızıgül'den tuhaf açıklamalar
14 Eylül 2009 08:55
Kırmızıgül, önyargı değişmedikçe "Beyaz Melek" ve "Güneşi Gördüm" filmini festivallere yollamayacağını açıkladı

Yönetmen Mahsun Kırmızıgül önyargı değişmedikçe Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmini Türkiye'deki festivallere yollamayacağını söyledi.
Ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül önyargı değişmedikçe Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmini Türkiye'deki festivallere yollamayacağını söyledi...

'Beyaz Melek' ve 'Güneşi Gördüm' filmlerinin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül, "Festivallerin önyargılı tutumları değişmedikçe Türkiye'deki hiçbir festivale filmlerimi göndermeyeceğim" dedi. Vizyona girdiği 12 Mart tarihinden itibaren 2,5 milyon sinema seyircisinin izlediği 'Güneşi Gördüm' filminin yurtdışında 3 önemli festivalde yarışacağını belirten Kırmızıgül şunları söyledi:

YURTDIŞINDA YARIŞACAK

''Türkiye'nin son 30 yılına, binlerce cana mal olan trajedinin filmi, dünyanın önemli festivallerinde yarışacak. 'Uluslararası Tokyo Film Festivali, 'Uluslararası Hindistan Film Festivali' ve 'Uluslarası Kahire Film Festivali'nde Türkiye'yi temsil edecek. Dünyanın önemli festival lerinde yarışmak çok güzel. Ödül alıp almamak benim içinde ekibim içinde önemli değil. Bizim için önemli olan barışın filmi olan Güneşi Gördüm'ün dünyanın her yerindeki insanlar tarafından izlenmesidir.

Herkesin bilmesini istiyorum ki, Türkiye deki hiçbir festivale 'Güneşi Gördüm'ü yollamadım. Türkiye'deki festivallerin önyargılı tutumları değişmedikçe filmlerimi göndermeyi düşünmüyorum.'' Türkiye'yi sarsan Güneydoğu gerçeğini anlatan Güneşi Gördüm, büyük bütçeli Hollywood filmlerini aratmayan görüntüleri, müziği ve çarpıcı hikâyesi ile vizyona girdiği 12 Mart seçim döneminde 2,5 milyon gişe yaptı.

Bugün

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler