YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kelebek kanadında bir okul nasıl yükseldi?
Karpuz kabuğundan gemiler, kelebek kanadından da okul yapıldı !
Kelebek kanadında bir okul nasıl yükseldi?
10 Haziran 2009 / 17:22 Güncelleme: 11 Haziran 2009 / 00:00


Orta Afrika Cumhuriyeti'nde inşaatı yarım kalan okul,kelebek kanatlarından yapılan tabloların geliriyle tamamlandı. Eğitim gönüllüsü Yaşar Yağınç  bir ilke imza atarak 7 ay gibi kısa sürede Orta Afrika Cumhuriyeti'nde okul açtı.


Yaşar öğretmenin Kelebek kanadından okul inşaası oldukça ilginç.Yaşar Öğretmenin yakın orkadaşı olan Üroloji Uzm.Opr.Dr. Fahrettin bey Kanal A'ya yaptığı özel açıklamada Afrika'daki okulun inşa sürecini anlattı.Okulun inşaatı yarım kalınca, Yaşar öğretmen çareler aramaya başladını ve çaresizliğin insana çözüm yolu sunduğunu belirten Nurettin bey, Yaşar öğretmenin çareside kelek kanatlarında gizli diyor.


Orta Afrika Cumhuriyeti'nin çok fakir bir ülke olduğunu belirten, Nurettin bey, buranın halkının kelebek kanatlarından tablo yaparak bunları sattıklarını ifade ediyor.Yaşar öğretmenin de bu tablolardan alarak Türkiye’ye getirdiğini bildiren Nurettin bey, kendisinin İstanbul'da vereceği bir konferansa Yaşar Öğretmeni devet ettiğini, ve kelebek kanatlarından yapılan tabloların konferans sonunda satılabileceğini söyler.Yaşar öğretmende konferansa gider ve tabloların tamamına yakını satılır.Benzer şekilde birkaç kez Orta Afrika Cumhuriyeti'nden kelebek kanadından yapılan tablo getirilir ve Türkiye'de satılır. Bu tablolardan elde edilen palarla Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 7 ay gibi kısa bir sürede kelebek kanatlarından okul inşa edilir.


İŞTE KELEBEK KANATLI OKUL  


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 İŞTE OKUL İNŞA EDEN KELEBEK KANATLARI TABLOLARI 


 


 


 


 


 


 


 


 


  


  


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


 


 


kanalahaber.com/Musa İmir

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler