YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Tiyatro Günü etkinlikleri
İşte Tiyatro Günü etkinlikleri
İşte Tiyatro Günü etkinlikleri
27 Mart 2008 / 11:02 Güncelleme: 27 Mart 2008 / 00:00

27 Mart Dünya Tiyatrolar çeşitli ücretsiz etkinliklerle kutlanıyor, yayımlanan bildirilerle tiyatroya dikkat çekiliyor.


İŞTE TİYATRO GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
-
Devlet Tiyatroları bugün Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Trabzon, Diyarbakır gibi 12 bölgedeki 23 sahnesinde toplam 26 oyunu ücretsiz sahnelecek.


-14. Bartın Tiyatro Festivali, bugün saat 20.30'da Bartın Bölge Tiyatrosu'nun sahnelediği Ray Cooney'in yazdığı 'Komik Para' adlı oyunla açılacak. 9 Nisan'a kadar devam sürecek festivalde yarın saat 15.30'da İzmir Yenikapı Tiyatrosu'nun 'Palto', 20.30'da ise Balçova Belediyesi Tiyatrosu'nun 'Sevgili Doktor' adlı oyunu izlenebilir. Festivalde Ankara DT, Bartın Sanat Tiyatrosu, Karabük Belediyesi Tiyatro Klübü, Manisa Şehir Tiyatrosu gibi topluluklar da seyirciyle buluşacak.


- İstanbul Şehir Tiyatroları sahnelerindeyse bugün ücretsiz oyun izleme imkanı yok.


-27 Mart'ta İstanbul'daki kutlamaların bir başka adresiyse Kadıköy. Kadıköy Belediyesi de 27 Mart nedeniyle hafta sonuna kadar ücretsiz oyunlar sahneleyecek. İzleyiciler, belediyeye bağlı Halis Kurtça, Barış Manço ve Caddebostan Kültür Merkezi'nde bir hafta boyunca dilediği oyunu ücretsiz izleyebilecek. Barış Manço'da bugün saat 19.30'da Haldun Taner'i anma gecesi var, yarın saat 20.30'da ise Bizim Tiyatro 'Yargı'yı sahneleyecek. 29 Mart Cumartesi saat 17.00'de 'Midirfillik (Açakça Tiyatro), 30 Mart Pazar saat 18.30'da 'Köşk' (Tiyatro Fora) Barış Manço'da izlenebilir. Caddebostan Kültür'de ise 29 Mart Cumartesi saat 20.30'da 'Basit Bir Ev Kazası' (Aysa) sahnelenecek. Tel: 0216 542 50 87


-Beşiktaş Belediyesi'ne bağlı kültür merkezleri de bugün perdelerini ücretsiz açılacak. Akatlar Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da Beşiktaş Belediyesi Prodüksiyon Tiyatrosu oyuncuları 'Mutlu Yıllar' isimli oyunla izleyici karşısına çıkarken, Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi'nde Oda Tiyatrosu oyuncuları, saat 18.00'de 'The Yerli Malı Aşk', saat 20.30'da ise 'Hayaller ve Gerçekler' adlı oyunları sahneleyecek. Ayrıca, bugün yoğun yer bulamayan izleyicilere aynı oyunun bir sonraki gösterimi için rezervasyon yapılacak.


-Oyun çevirmenleri Derneği 'Tiyatromuzda Yazar Örgütlenmeleri' başlıklı bir panelle tiyatromuzdaki yazar örgütlenmelerini tartışmaya açıyor. 30 Mart saat 14.00'te Su Gösteri Sanatları Sahnesi'ndeki panele Sema Göktaş, Yılmaz Onay, Hayati Asılyazıcı ve Nazif Uslu gibi isimler katılacak.


- Amatör Tiytatrolar Çevresi (ATÇ), Dünya Tiyatrolar Günü'nü üç ayrı etkinlikle kutluyor. Bugün saat 12.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul'un önünde Karanlığa Karşı Sanat Cephesi'nin düzenlediği eyleme katılacak olan ATÇ toplulukları saat 14.00'te TODER'in düzenleyeceği tiyatro yürüyüşüne de katılacak. ATÇ, yarın saat 19.00'da Beyoğlu'ndaki Divriği Kültür Merkezi'nde, 29 Mart saat 17.00'de ise Okmeydanı İdil Kültür Merkezi'nde kutlamalara devam edecek.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler