YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da kültür sanat
İstanbul'da kültür sanat
13 Haziran 2013 11:26
Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, 41. İstanbul Müzik Festivali kapsamında yarın Aya İrini Müzesi'nde sahne alacak.

Şef Alpaslan Ertüngealp'ın yönetimindeki topluluk, konserde piyanist Maria Joao Pires eşliğinde Prokofiev ve Beethoven'in eserlerini seslendirecek.

Orkesktra, 15 Haziran'da da Aya İrini Müzesi'nde dinleyicilerle buluşacak.

Kemanda Vadim Repin'in eşlik edeceği orkestra, konserde şef James Judd'un yönetiminde Beethoven Schoenberg ve Sibelius'un eserlerini yorumlayacak.

Münih Oda Orkestrası, 17 Haziran'da Aya İrini Müzesi'nde konser verecek. Şef Alexander Liebreich'in yöneteceği orkestra, piyanoda Khatia Buniatishvili eşliğinde Stravinsky, Mozart, Penderecki ve Haydn gibi bestecilerin eserlerinden oluşan repertuvarla dinleyicilerin karşısına çıkacak.

Şef Andrea Marcon yönetimindeki Venedik Barok Orkestrası, 20 Haziran'da Aya İrini Müzesi'nde sahne alacak. Mezzosoprano Magdalena Kozena'nın konuk olacağı konserde, Vivaldi, Handel, Telemann'ın eserleri dinlenilebilecek.

Sahne sanatları

Craft Tiyatro'da yarın "Uğrak Yeri", Trump Towers Mall'da "Kaplumbağa", 15 Haziran'da İkinci Kat'ta "Limonata" ve "Sürpriz", 16 Haziran'da Duru Tiyatro'da "Nafile Dünya", 19 Haziran'da Afife Jale Sahnesi'nde "İkiz Kardeşim David" adlı oyunlar izlenebilecek.

Circo Italiano, yarın, 15, 16 ve 18 Haziran'da Carrefour İçerenköy AVM'de olacak.

İzleyiciler, akıllı köpekler, trambolin şov, jonklör Gianni, vahşi aslanlar ve kaplanlar, halı şov, palyaço "Rossi", "Kafes İçinde Motor Show", Indiana Jones ve timsahlar, tüplü akrobasi gibi gösterilerle eğlenceli vakit geçirecek.

Sergi

Kore'nin farklı dönemlerini yansıtan 165 eserin yer aldığı "İhtişam ve Zarafet:Kore Sanatı/Majesty and Grace: The Art of Korea" adlı sergi, 18 Haziran'da açılacak.

Kore Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı ile Kore Ulusal Müzesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen sergi, Topkapı Saray Müzesi Has Ahırlar Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye'de Kore'nin tarihini yansıtan kültür varlıklarını sergilemek ve Türk halkının Kore'nin tarihi ile eserlerini daha yakından tanıması amacıyla hazırlanan sergi, 30 Nisan 2012- 27 Ocak 2013'te Kore'nin en büyük iki müzesi Kore Ulusal Müzesi ve Busan Müzesi’nde açılan "Türkiye'nin Medeniyetleri" adlı serginin karşılığı olarak düzenleniyor.

Kore'nin farklı dönemlerini ve yönlerini 5 farklı başlık altında yansıtan sergide, kraliyeti temsil eden kraliyet mezarlarından çıkarılan eşyalar, gücü sembolize eden geleneksel aksesuarlar, Budizm'i temsil eden objeler ve Kore'deki yerel hayatı yansıtan çömlek ve porselenler yer alıyor.

Kore'nin milli hazine değerindeki kültürel eserlerinin bulunduğu 165 eserden oluşan sergi, 29 Eylül'e kadar görülebilecek.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler