YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmailiye Film Festivali başladı
İsmailiye Film Festivali başladı
05 Haziran 2013 13:19
Belgesel ve kısa film temasıyla Arap ülkelerindeki ilk festival olma özelliği taşıyan "16'ncı Uluslararası İsmailiye Film Festivali" 28 ülkeden 700 filmin katılımıyla başladı.

Çeşitli türlerde 700 filmin katıldığı festivalin organizatörü Muhammed Hıfzı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalde başarılı bulunan en iyi 8 filme ödül verileceğini ifade etti.

Hıfzı, farklı sanat dallarında festivale katılan 700 filmden 69'unun festival süresince sanatseverlerin beğenisine sunulacağını sözlerine ekledi.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde, belgesel ve kısa filmlere yönelik ilk organizasyon olarak bilinen festival etkinliklerine, Arap dünyasının tanınan yönetmenleri iddalı yapımlarıyla katılıyor.

Uluslararası İsmailiye Film Festivali'nde, Mısır, Suudi Arabistan, Lübnan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar, Tunus, Filistin, Kuveyt ve Suriye'nin de içinde bulunduğu 28 ülkeden filmler yarışıyor.

Mısır'da ilk kez gösterilen Bart Layton'un yönettiği Hayat Avcısı (The Imposter) filmiyle açılışı yapılan festival, 9 Haziran'a kadar devam edecek.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler