YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk Kürtçe film vizyona giriyor...
Diyarbakır'da çekilen ve Kürt karakterlerin tümünün kendi dillerinde konuştukları ilk film olma özelliği taşıyan Min Dit (Ben Gördüm) gösterime giriyor...
İlk Kürtçe film vizyona giriyor...
11 Mart 2010 / 11:40 Güncelleme: 11 Mart 2010 / 11:46

Diyarbakır'da çekilen ve tüm Kürt karakterlerin kendi dilleriyle konuştukları ilk film olma özelliğini taşıyan ''Min Dit'' (Ben Gördüm), 2 Nisanda beyazperdeye geliyor.

Filmin dağıtımını üstlenen Nar Film'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yönetmenliğini ve senaristliğini Miraz Bezar'ın yaptığı filmde, ''Diyarbakır'da sıcak çatışmaların yaşandığı günlerde anne ve babasını kaybeden iki çocuğun öyküsü'' anlatılıyor.

Katıldığı festivallerde yoğun ilgiyle karşılaşan, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ''Behlül Dal Jüri Özel'' ödülüne layık görülen film, 2 Nisanda sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin İstanbul için çıkış tarihi İstanbul Film Festivali'nde ''Ulusal Yarışma Bölümü''ne katılması dolayısıyla 30 Nisan olarak belirlendi.

Filmde başlıca rollerde, Gülistan Şenay Orak, Fırat Muhammed Al, Nuri Kaya Hakan Karsak, Zelal Suzan İlir, Dilara Berivan Ayaz, Fahriye Çelik ve Alişan Önlü yer alıyor.

A.A.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler