YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki eliyle resim çizebiliyor
İki eliyle resim çizebilen Gürcü ressama büyük ilgi
İki eliyle resim çizebiliyor
24 Mart 2010 / 17:04 Güncelleme: 24 Mart 2010 / 17:08

EXPO TR83 Fuarcılık A.Ş. tarafından Çorum'da düzenlenen Mobilya ve Ev Dekorasyon ile Dayanıklı Tüketim Malları ve Zücaciye Fuarına katılan Gürcü Ressam Cristine Robakidze büyük ilgi topladı. 

İki eliyle resim çizme yeteneğine sahip olan Genç Ressam fuara katılanları kendisine hayran bıraktı. Gürcü ressam Robakidze'nin iki eliyle resim çizdiğini gören ilköğretim okulu öğrencileri genç ressamı meraklı gözlerle izledi. Çocuklar tarafından yakın ilgi gösterilen Robakidze, çizimin ardından ilkokul öğrencilerini yanına alarak fuarda kendisi için ayrılan bölümde sergilenen eserleri öğrencilere gösterdi.   
    

Henüz 3 yaşında resim çizmeye başlayan, Gürcü Ressam-Şair Cristine Robakidze, 13 yaşında düzenlenen resim yarışmasında 1. oldu. 14 yaşında Bölgesel Edebiyat Yarışması'nda 1. seçildi, genç şair olarak 6 kez Devlet Öğrenim-Sanat Konferansları'na katıldı, bir çok kez de Gürcistan Eğitim Bakanlığı Onur Belgesi aldı. Çok sayıda değişik sertifika, onur belgesi ve diplomayla ödüllendirilen Robakidze bugüne kadar 10'un üzerinde değişik ülkelerde kişisel resim sergisi açtı. 
 

Gürcistan ekibi ile Çorum'a gelen Ressam Robakidze fuarın açılışının ardından aynı ekiple Çorum'dan ayrıldı. İHA


 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler