YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem ağlattılar, hem güldürdüler
Hem ağlattılar, hem güldürdüler
17 Aralık 2009 19:56
Mahkumların oynadığı tiyatro hem ağlattı hem güldürdü.

Yozgat Ceza İnfaz Kurumu'nda yatan mahkumlara yönelik yürütülen eğitim ve çalışma faaliyetlerinin tanıtımı ve başarılı kursiyerlere sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Yozgat Kapalı Ceza Evinde düzenlenen tören'e Yozgat Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan, Belediye Başkan Vekili Enver Çakıroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Celal Ertürk ve mahkumlar katıldı.

Tören öncesi cezaevinde mahkumlar tarafından yapılan yağlı boya resim sergisi gezildi. Daha sonra mahkumlar tarafından hazırlanan "Otogar" isimli tiyatro oyunu oynandı. Ceza evinde tutuklu kalan mahkumlar tarafından hazırlanan tiyatro oyunununda izleyen mahkumkların duygulandıkları görüldü. Tiyatro sonrası ceza evinde açılan okuma yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere kademeli olarak sertifikaları verildi.

Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Celal Ertürk törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, cezaevinde mahkumların kültürel etkinliklerini sağlamak, ve sivil hayatta meslek edinebilmeleri için kurslar düzenlediklerini belirtti.

Daha sonra cezaevinde üretim yapan, tekstil atölyesi gezildi. Cumhuriyet Başsavcısı Ertürk, tekstil atölyesinde 90 hükümlü ve tutuklunun çalıştığını belirterek, "Burada Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na 10 bin adet eğitim elbisesi dikilmektedir. Daha yine 25 bin adet parka üretim yapılmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına da 10 bin adet eğitim gömleği dikilmiştir. Atölyede çalışan tutuklu ve hükümlülerin tamamı kurstan geçirildi."dedi

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler