YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hababam Sınıfı öğrencileri Yeşilköy'de buluştı
Hababam Sınıfı öğrencileri Yeşilköy'de buluştı
29 Kasım 2013 08:34
Yeşilköylüler Hababam Sınıfı filminin oyuncularıyla bir araya gelerek semtte yaşanan sorunlara çözüm aradı. Programda semtteki sorunlara karşın birlikte hareket kararı çıkarken Hababam Sınıfı oyuncuları anlattıkları anılarla katılımcılara nostalji yaşattı

Yeşilköy Dayanışma Derneği Yeşilköy semtinde yaşanan sorunlara dikkat çekmek ve çözüm bulmak amacıyla bir program düzenledi.

Programa Türk Sineması’nın unutulmaz klasiklerinden Hababam Sınıfı filminin bazı oyuncuları da eşlik etti. Programda Yeşilköy’ün problemleri ve sıkıntıları tartışılırken yıllar önce Hababam Sınıfı film setinde yaşananlar anlatılarak anılar tazelendi.

Toplantı da söz alan Hababam Sınıfı oyuncularından Ahmet Arıman, “Demokrasinin gereği olan tepki verme eylemini mutlaka hayata geçirmemiz, birilerini ikaz etmemiz gerekiyor. Bunun siyasetle hiçbir alakası yok. En azından vatandaş olarak Yeşilköy’ü, komşularımızı kaybetmemek zorundayız” dedi.

Semt sakinleriyle yapılan sohbet eşliğinde sorunlar ele alınırken merak edilen sorularda oyunculara soruldu. Semt sakinlerinden birinin ‘Hababam Sınıfı günümüz şartlarında çekilmiş olsaydı nasıl olurdu? Şeklinde ki soru üzerine oyuncularından Ercan Gezmiş “Güzel bir Hababam Sınıfı olmazdı. Çünkü bunun örneği var yakın tarihte çekildi.

Bu soruyu geçenlerde bir iletişim fakültesinde de sordular, ben ise şu şekilde bir cevap verdim. Bizim kadromuz bakır bir cezvede köz ateşte ağır ağır kaynayan bir kahveydi. Şimdikiler ise makinede yapılan bir kahve” diyerek günümüz teknolojisi ile Hababam Sınıfının tekrar aynı havasını yakalayamayacağını dile getirdi.

Yapılan programın ardından Hababam Sınıfı öğrencilerine temsili diploma ve çiçek takdim edildi.

 

CİHAN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler