YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Günay: Biz eser ayırt etmiyoruz
Günay: Biz eser ayırt etmiyoruz
26 Haziran 2010 20:45
Restorasyonu tamamlanan Tarihi Kazıklı Kervansarayı’nın açılışı yapıldı

Kocaeli Gölcük Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Tarihi Kazıklı Kervansarayı’nın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün de katıldığı törenle yapıldı.
 
Tarihi eserlerin temsil ettikleri kültür ve dönemi ayırt etmeden onardıklarını da belirten Günay, "Biz bu topraklar üzerinde yaşıyoruz, sonsuza kadar da yaşayacağız. Bu topraklarda, geçmişten bu güne kadar ne varsa ayrımsız hepsine sahip çıkıyoruz. Bu Osmanlı eseridir, bu Selçuklu’dan kalmıştır, şu Roma dönemine aittir diye ayrım yapmıyoruz. Hangi kültürün eseri olursa olsun, ayrım yapmaksızın bu topraklardaki tüm çiçekleri kendi doğal renginde yaşatmak istiyoruz. Bu toprakların tüm zenginliklerine sahip çıkıyoruz. Türkiye, Çağdaş Medeniyetler yolunda yürüyecekse, çoğulcu ama uyumlu bir anlayışla yürüyecektir." dedi.
 

Bakan Ergün ise, AK Parti Hükümeti olarak tarihi eserlerin ayaklandırmasına, kayıp eserlerin bulunmasına ve bu eserlerin yeniden kazanılmasına büyük önem verdiklerini söyledi.
 

Konuşmaların ardından Bakanlar açılış kurdelesini keserek, kervansarayı gezdi. CHA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler