YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fener esprisi kahkaya boğdu
Fener esprisi kahkaya boğdu
24 Mayıs 2010 08:44
Elazığ Sinema Derneği tarafından düzenlenen festivalde oyuncu Ata Demirer "Kemal Sunal Onur Ödülü"ne layık görüldü. Bu sırada sunucunun birinci olan filmi üçüncü olarak açıklaması Demirer'e espri malzemesi oldu.

Elazığ Sinema Derneği (ESİNDER) ve Çayda Çıra Derneği tarafından düzenlenen 3. Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali sona erdi. Festival kapsamında oyuncu Ata Demirer'e 'Kemal Sunal Onur Ödülü' verildi.

Programda kısa film yarışması sonuçlarını okuyan sunucu Serkan Aksakal'ın birinci olan filmi yanlışlıkla üçüncü olarak anons etmesini diline dolayan Ata Demirer, ''Sunucumuz Serkan bey çok sempatik. Belgesel ödülünde birinciyi üçüncü diye çağırdı. Bir de söylediği şey güzeldi. Ne dedi? 'Biz de o kadar hata yapalım' dedi. Değil mi? Koskoca Fenerbahçe Stadında benzer bir hata yaşanmış'' dedi. Demirer'in esprisi üzerine salon kahkahalara boğuldu.

Elazığ'daki Akgün Otel'de düzenlenen programda konuşan ESİNDER Başkanı Serdar Kara, Çayda Çıra Film Festivali'nin gün geçtikçe büyüdüğünü söyledi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin, Kemal Sunal'ın anısına yapıldığının altını çizen Kara, "Sunal'ı sahiplenmek, onun adına en azından sinema sevenler olarak ödül vermek bizim için bir borç. Çok büyük bir isim. Yönetim kurulumuzla yaptığımız çalışmalarda Kemal Sunal gibi bir üstadın ödülünü de çok değerli oyuncumuz Ata Demirer'e vermeyi kararlaştırdık'' dedi.

Serdar Kara'nın konuşmasının ardından 156 filmin katıldığı kısa film yarışmasında dereceye giren, 'İstanbul'u Dinliyorum', 'Salıncak-Kurmaca' ve 'Mada' filmlerine ödülleri yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu, Turhan Yavuz ve Ahmet Çelenk tarafından verildi. Programda oyuncu Ata Demirer'e Kemal Sunal Onur Ödülü, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu tarafından verildi. Ata Demirer, ödülü aldığı sırda yaptığı konuşmada, mesleğe başlayalı 12 yıl olduğunu ve bu süre içerisinde Kemal Sunal'ın tırnağı dahi olamadığını kaydetti.

Oteldeki törenin ardından festival yürüyüşü yapıldı. 8. Kolordu Komutanlığı önünden Hükümet Konağı önüne kadar devam eden yürüyüşe, Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, festivale katılan oyuncular ve öğrenciler katıldı.

Cihan

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler