YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Fakat Müzeyyen, Bu Derin Bir Tutku" filminin galası yapıldı
"Fakat Müzeyyen, Bu Derin Bir Tutku" filminin galası yapıldı
18 Ekim 2014 01:42
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden "Fakat Müzeyyen, Bu Derin Bir Tutku", sinemaseverlerle buluştu.

Yönetmenliğini Çiğdem Vitrinel'in gerçekleştirdiği, dramatik komedi türündeki filmin gösterimi, Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda yapıldı.

Oyuncuları arasında Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları, Erdinç Gülener, Ege Aydan, Hare Sürel, Derya Alabora'nın yer aldığı filmin gösterimine, sinemaseverler ve oyuncular yoğun ilgi gösterdi.

Gösterimin ardından aynı merkezdeki Perge Salonu'nda yapılan söyleşi de konuşan Vitrinel, yönetmenlerin sansür ile ilgili hazırladıkları ortak açıklamayı okudu.  

Sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Vitrinel, filmin kendisi için her anlamda heyecan verici olduğunu söyledi.

Vitrinel, oyuncuların profesyonelliği nedeniyle çekimlerde çok fazla tekrar yapmadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Biz hikayede Arif'i merkeze alarak anlatıyoruz. Arif'in büyümesi için Müzeyyen'in gitmesi gerekirdi diyoruz ama herhalde belki başka birisi, tamamen Müzeyyen'i çok flu da yapabilirdi. Müzeyyenin çok hayali, flu karakter olmasını istemedik. Müzeyyen, kendisi için de var olan bir kadın."         

Filmin senaristlerinden Ceyda Aşar da senaryo üzerinde 1,5 yıl çalıştıklarını, karakterlerden en çok "Müzeyyen"e kafa yorduklarını ifade etti.   

Filmin başrollerinden "Müzeyyen" karakterini canlandıran Sezin Akbaşoğulları da çok güzel bir rol üstlendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Hayatta her erkeğin bir Müzeyyen'inin olması ve o Müzeyyen'in o erkeği büyütüyor olması... Ben kendime çok kızdım izlerken. Arif'le daha çok empati kurdum diyebilirim. Ah neden ağlattım bu adamı diye bir duygu içimde uyandı. Herkes benden nefret ediyor diye düşündüm ama öyle değilmiş, çok sevindim."  

Oyunculardan Ege Aydan da filmdeki rolünü kabullenip oynama nedenlerini anlattı.

Pelin Doğru ise filmdeki "Müzeyyen" karakterinin, başkasının iyiliği için kendinden vazgeçecek bir kadın olmadığını dile getirdi.   

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler