YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eurovision şarkımıza ne dedi?
Eurovision şarkımıza ne dedi?
25 Şubat 2012 13:08
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk dizilerinin dünyanın dört bir yanında Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı yaptığını söyledi. Günay Eurovision şarkımız için de değerlendirmelerde bulundu...

Günay, Kazakistan'ın başkenti Astana'da, Türk dizilerinin senaryolarına yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak, ''Türk dizileri dünyanın dört bir yanında Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı yapıyor. Tarihi dizilerle ilgili eleştiri yaparken, bunların sonuçta bir dizi olduğunu ve kurguya dayalı yapıldığını unutmamak gerekiyor'' dedi.

Türk dizilerinin artık tüm dünyanın dikkatini çektiğini ve birçok ülkede bu dizilerin yüksek reytinglerle izlendiğini anlatan Bakan Günay, yapılan çekimlerde de Türkiye'nin değişik yörelerinin tanıtımına yer verildiğini, bu çabanın takdir edilmesi gerektiğini söyledi.

Eurovision şarkı yarışmaları ve seçilen şarkıların Türk kültürünü yeterince yansıtmadığı yönündeki eleştirilere ise Bakan Günay, ''Eurovision şarkı yarışmalarında Türkiye'yi temsil edecek şarkıların seçimi bizim dışımızda gerçekleştiriliyor. Bakanlık olarak bizim bu konuda bir şey söylememiz mümkün değil. Ancak, geçmişte Türk kültüründen örneklere yer verilen şarkılarla büyük başarılar elde edildiğini biliyoruz. Bundan sonra da kendi kültürümüzden motiflerin bulunduğu şarkılarla başarı elde edeceğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

Eğitimde 4 4 4 formülüyle ilgili olarak da Bakan Günay, ''Hükümet olarak böyle bir çalışma henüz başlamış değil. Başka bir bakanlığın yaptığı çalışma ile ilgili olarak da şimdiden benim bir şey söylemem doğru olmaz'' değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Bakanımızdan bunları duymak üzücü
 // ayşe acar
Bakana şaşıyorum açıkcası, bu nasıl genişliktir, diziler her ne kadar kurgu ürünüde olsa, söz konusu benim mübarek ecdadım, şanlı tarihimse orada kurgudan söz edemessiniz.bu ihanetin dik alasıdır.bu olan tarihi değiştirmek, oldugundan farklı yansıtmaktır.hayır öyle değil böyle, siz yanlış biliyorsunuz demektir.Böyle yaparak ecdadımızın refahı, adaleti, ahlakı getirdiği topraklarda, büyük bir çelişki sergilersiniz.Ecdadımın kemikleri sızım sızım sı...
25 Şubat 2012 15:37
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler